Suchą cerę często ciężko jest rozpoznać bo mylona jest z podrażnieniem bądź alergią. Jeśli Twoja skóra swędzi, bądź piecze, jest wyraźnie nie elastyczna, zaczerwieniona, podrażniona i ma rozszerzone pory – zmagasz się z odwodnioną skórą niemalże w stu procentach. Warto wtedy udać się do kliniki medycyny estetycznej – np. OT.CO Clinic w Warszawie, by tam Dr n. med. Katarzyna Osipowicz wraz z zespołem zbadali Twoją skórę, potwierdzili objawy i przystąpili do jej “naprawy”.

Mezoterapia kwasem hialuronowym – na czym polega?

Generalnie mezoterapia igłowa to bardzo często wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na tym, by w bardzo precyzyjny sposób podać w głąb skóry substancje aktywne, które mają dane działanie – przeciwstarzeniowe czy regeneracyjne.

Do takiego rodzaju mezoterapii stosuje się preparaty, które zawierają bardzo duże stężenie kwasu hialuronowego, posiada on właściwości silnie nawilżające. Skóra po zabiegu jest więc widocznie wygładzona i zregenerowana. Zmarszczki zaś stają się mniej widoczne, bądź zanikają całkowicie.

Mezoterapia kwasem hialuronowym to świetny sposób na pozbycie się objawów starzenia się skóry. Pacjentka od razu wygląda kilka lat młodziej i doskonale się czuje. Następuje regeneracja skóry, zmarszczki mimiczne spłycają się, poprawia się również gęstość skóry, która widocznie jest nawilżona, odmłodzona i wygładzona.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Przede wszystkim sucha i odwodniona skóra, o obniżonym napięciu, na której pojawiają się już zmarszczki i bruzdy. Skóra o ziemistym bądź szarym kolorycie.

Oczywiście warto pamiętać, że istnieją również przeciwwskazania do zabiegów z udziałem kwasów hialuronowych, takie jak: karmienie piersią, ciąża, stany zapalne skóry (trądzik bądź opryszczka), choroby nowotworowe i choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Czym tak naprawdę jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka pod postacią soli sodowej (hialuronianu sodu). Występuje w skórze właściwej, ciele szklistym oka a także w mazi stawowej. Oczywiście jego największą zaletą jest możność wiązania wody w skórze właściwej. W młodej skórze jest go wystarczająco dużo, skóra jest miękka, jędrna, elastyczna. Z wiekiem zaś ilość kwasu hialuronowego maleje i właśnie dlatego traci ona swoje “piękne” właściwości – co prowadzi do powstawania zmarszczek.

Na szczęście medycyna estetyczna tak ruszyła do przodu, że możemy “uzupełnić” skórę w kwas hialuronowy – przez wstrzyknięcie go w odpowiednie miejsca – oczywiście należy to robić tylko i wyłącznie sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej!

W drogeriach i aptekach znajdziecie wiele kremów, masek i innych specyfików , które mają w składzie kwas hialuronowy – są to oczywiście “łagodne” kosmetyki – nie mówimy, że nie skuteczne, ale na efekty trzeba długo czekać, stosując je regularnie. Jeśli więc chcesz „szybko” się odmłodzić, w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej to zdecyduj się na zabieg mezoterapii kwasem hialuronowym.