Regularne wizyty w salonie kosmetycznym mogą okazać się skutecznym remedium na większość problemów związanych z wyglądem. Nowoczesne zabiegi kosmetyczne potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Wyszczuplają, modelują sylwetkę, a także sprawiają, iż skóra już na pierwszy rzut oka wygląda o wiele młodziej. Do takich zabiegów kosmetycznych, które cieszą się sporym zainteresowaniem klientek zalicza się endermologia

Masaż pod ciśnieniem – co to takiego?

Endermologia to masaż wykonywany pod ciśnieniem. Jego najważniejszym zadaniem jest oddziaływanie na tkankę łączną, która znajduje się pod skórą. Kluczem do sukcesu jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg, dlatego nie bez znaczenia pozostaje wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego. Zabieg endermologii przez wiele osób oceniany jest jako niezwykle skuteczny. Stosować można go w różnych sytuacjach, na przykład wówczas, gdy komuś zależy na zmniejszeniu widoczności blizn, redukcji poziomu tkanki tłuszczowej, czy sprawieniu, aby skórka pomarańczowa mniej rzucała się w oczy.

Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegowi?

W oczekiwaniu na wolny termin zabiegu ustawiają się długie kolejki, co jest chyba najlepszym świadectwem tego, iż endermologia przynosi spodziewane efekty. Można liczyć między innymi na to, iż intensywna stymulacja, jaką zapewnia zabieg, pozwala skutecznie walczyć z cellulitem. Oczywiście by zintensyfikować efekty warto zacząć się też zdrowo odżywiać, a także włączyć do swojego grafiku codzienną gimnastykę, wówczas skórka pomarańczowa zniknie bardzo szybko. Do innych efektów zaliczyć można także wygładzenie blizn czy niwelację rozstępów.

Jak wygląda zabieg?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, iż konsultacja z kosmetologiem jest niezbędna przed podjęciem decyzji o zabiegu. Należy zgłosić wszelkie niedyspozycje zdrowotne, a osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje będzie w stanie orzec, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia, które zasysa fałdy skórne wykonując przy tym masaż o wysokiej intensywności.