Już od jakiegoś czasu hitem w gabinetach kosmetycznych jest henna pudrowa. Wiele osób pewno zastanawia się co to jest i czym różni się od zwykłej tradycyjnej henny.

Henna pudrowa – co to jest?

Henna pudrowa to zabieg nie tylko upiększający, ale również odżywczy dla naszych brwi. Barwniki są pochodzenia naturalnego i oplatają włosek odżywiając go i stymulując do wzrostu. Jest to zabieg, który idealnie sprawdzi się u osób z asymetrią brwi lub mających ubytki we włoskach, gdyż barwniki (konsystencja proszku) barwią nie tylko włoski, ale także skórę.

Henna pudrowa – jak zrobić

Zabieg składa się z trzech etapów: geometrii brwi, konturowania oraz koloryzacji. W celu usunięcia martwego naskórka ( co powoduje dłuższe utrzymanie się koloru na skórze) wykonuje się peeling. Kosmetyczka zazwyczaj za pomocą zabarwionej nitki wykonuje rysunek brwi – tzw. geometrię. Dokładnie odmierza co do milimetra punkt po punkcie, aby nadać najbardziej pożądany kształt dla nas.
Następnie za pomocą pędzelka i specjalnej pasty ( najczęściej cynkowej) obrysowuje się kształt, który udało się nadać podczas geometrii. Teraz jest ten moment kiedy klientka może zobaczyć w lusterku jak będą wyglądały jej brwi po zabiegu i ocenić czy taki kształt lub długość mogą zostać.
Nadszedł czas na koloryzację. Kosmetyczka dobiera odpowiedni kolor ( kolory można mieszać) i łączy go z wodą mineralną. Po uzyskaniu roztworu wypełnia nim kontur brwi. W tej metodzie koloryzacji ważne jest, aby cały czas nawadniać tym roztworem zabarwiany obszar, gdyż nie możemy doprowadzić do wyschnięcia henny na skórze – nie zostanie ona dobrze zabarwiona. Hennę pudrową trzymamy od 5 do 25 minut i zmywamy etapami : najpierw przody potem środki i na końcu końcówki. Do zmywania możemy użyć np. czystego olejku łopianowego
Na koniec wykonujemy regulację, czyli usuwamy włoski, które znajdują się poza obrysem naszych nowych brwi.

Henna pudrowa a zwykła

Różnica między henną pudrową a zwykłą to przede wszystkim trwałość. Pudrowa utrzymuje się do ok. 10 dni na skórze, a na włoskach nawet 5-6 tygodni. Odżywia nasze włoski, gdyż podczas zabiegu używamy tylko naturalnych barwników i olejków. Kolejną różnicą jest to, że nie mieszamy jej z wodą utlenioną jak zwykłą hennę tylko z wodą mineralną. Czas zabiegu jest dłuższy bo zazwyczaj wynosi od 40 – 60 minut. Różnica jest też w cenie.

Henna pudrowa – ile kosztuje?

Za zwykłą hennę płacimy średnio 25 zł, natomiast cena za hennę pudrową ok. 60 zł. Jednak efekty po zabiegu henny pudrowej są naprawdę rewelacyjne. Brwi mają nadany odpowiedni kształt, ubytki we włoskach zniknęły ( skóra pięknie zabarwiona).
Zabieg henny pudrowej świetnie sprawdzi się u osób przymierzających się do makijażu permanentnego, aby zobaczyć jak będzie wyglądała twarz z nowym kształtem brwi.