Wiele osób pragnie uzyskać złocistą opaleniznę bez wysiłku, dlatego preparaty samoopalające zyskują coraz większą popularność. Jednym z nich jest Melanotan. Trzeba na wstępie zaznaczyć, że jest to produkt, który nie posiada potrzebnych atestów i nie został zatwierdzony do sprzedaży w Unii Europejskiej. Również Amerykańska Agencja do Spraw Żywności i Leków nie zatwierdziła go do sprzedaży. Zatem funkcjonuje jedynie na czarnym rynku. Dziś przedstawimy jego zastosowanie, działanie i skutki uboczne.

Melanotan – opalenizna po 10 wstrzyknięciach

Należy wiedzieć, że Melanotan jest preparatem do wstrzykiwania. To znaczy, że przed podaniem miesza się go z niewielką ilością, 2 g wody i wstrzykuje pod skórę. Preparat w proszku kupuje się razem ze strzykawką insulinową. Ponieważ zasady jego produkcji nie są znane, a preparat nie posiada żadnych atestów bezpieczeństwa, po wstrzyknięciu istnieje ryzyko zachorowania na zapalenie wątroby, a także wirusa HIV. Wstrzykiwanie preparatu pod skórę wielokrotnie może prowadzić do posocznicy, a nawet śmierci. Mimo wszystko wielu Internatów decyduje się na jego zakup na czarnym rynku. Po 10 wstrzyknięciach można już zauważyć różnicę i brązową, złocistą opaleniznę. W składzie preparatu znajdują się syntetyczne analogi hormonu melanotropowego. W organizmie jest on wytwarzany w przysadce mózgowej. Zadaniem preparatu jest stymulowanie melanocytów do produkcji melaniny. Choć z pozoru wydaje się to nieszkodliwe, to jednak jest bardzo niebezpieczne i poza wymienionymi chorobami można przede wszystkim doprowadzić do poważnych zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Skutki uboczne Melanotanu

Warto wiedzieć jakie skutki uboczne ma stosowanie preparatu. Wszystkie nie są znane. Ze względu na to, że produkt nie został dopuszczony, a zatem również rzetelnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Zatem o skutkach ubocznych można dowiedzieć się od stosujących go osób. Przede wszystkim skarżyły się one na mdłości, bóle głowy i problemy z koncentracją. Towarzyszyło im zmniejszenie apetytu, skarżyli się także na powiększenie pieprzyków czy zmianę ich pigmentu, czy nawet przyciemnienie włosów. U wielu osób na skórze pojawiały się przebarwienia, a także worki pod oczami. Kolejnym skutkiem ubocznym było sinienie ust.

Trzeba od razu zaznaczyć, że produkt ten jest nielegalny, a za handel nim grożą 2 lata więzienia. Wielu naukowców alarmuje, że jego działanie może być uzależniające, podobne do heroiny czy kokainy. Biorąc pod uwagę przewagę wad nad zaletami produktu, a także jego oficjalne niedopuszczenie do sprzedaży należy dwa razy zastanowić się na jego zakupem. Jeśli czytasz ulotki leków przed ich zastosowaniem, tym bardziej nie powinieneś stosować niesprawdzonego i niebezpiecznego środka, który wprowadza się do swojego organizmu metodą iniekcji. Przy podawaniu preparatu może dojść do jego zanieczyszczenia, np na skutek skażonej wody. Nie warto dla trwalszej opalenizny ryzykować swojego zdrowia. Lepiej sięgnąć po preparaty, które zostały przebadane i są bezpieczne.