Podkład to kosmetyk, którego niezaprzeczalnie używamy najczęściej. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia bez jego nałożenia na twarz. Często jednak również kosmetyk problematyczny – wiele kobiet ma problem z dobraniem kosmetyku w odpowiednim kolorze dopasowanego do właściwego typu cery. Chcemy, aby podkład gwarantował nam zawsze świeży, naturalny wygląd i przy jednoczesnym zakamuflowaniu wszelkich niedoskonałości. Sprawdź nasze wskazówki i przekonaj się, że znalezienie idealnego kosmetyku nie musi być trudne.

Znasz to uczucie, gdy podczas przeglądania pełnej półki różnych podkładów ogarnia cię konsternacja i nie masz pojęcia, który wybrać? Każda z nas była z pewnością w takiej sytuacji. Warto więc poznać triki, które pomogą dobrać podkład idealny do naszego typu cery.

Jak dobrać podkład do typu cery?

Podkład warto również dobrać do typu i potrzeb cery. Jeśli zastanawiasz się – jaki podkład do cery suchej, warto go zwyczajnie wypróbować. Poproś o próbkę i sprawdź w domu, jak kosmetyk zachowuje się na twarzy. Bardzo ciężko ocenić działanie kosmetyku na podstawie opakowania i opisu na etykiecie. Osobom, posiadającym cerę mieszaną i tłustą zaleca się nie tylko fluidy matujące. Obecnie dostępne są na rynku także kosmetyki inteligentne, które według opisu mają za zadanie rozpoznawać potrzeby i w miarę pory dnia, dostosowywać się do zmian zachodzących w skórze.

Podkład na lato powinien być kosmetykiem dobranym zarówno do rodzaju cery, jak i powinien być dopasowany kolorystycznie. Często oczekujemy również, że podkład na okres letni będzie także w poręcznej buteleczce, dzięki czemu bez trudu zabierzemy go ze sobą na wakacyjne wyjazdy. Kufer wizażysty, osłonki na pędzle, czy Ibra pędzle to akcesoria, które również przydadzą się podczas wakacyjnych wyjazdów.

Jak wybrać odpowiedni kolor podkładu?

Wybierając kosmetyki, warto najpierw określić rodzaj cery, do której dobieramy kosmetyk. Jest to szczególnie ważne podczas wyboru formuły podkładu – warto wiedzieć, czy nasz skóra jest tłusta, sucha czy może mieszana.

Podczas wyboru podkładu w celu sprawdzenia odcienia nakładamy kilka kropel na rękę – tak jest po prostu łatwiej. Pamiętajmy jednak, aby nakładać podkład na zewnętrzną stronę dłoni, a nie na nadgarstku, gdzie skóra jest za cienka i nigdy nie będzie oddawała rzeczywistego odcienia naszej skóry.

Kolejnym świetnym sposobem na sprawdzenie, czy dany podkład pasuje do naszej cery kolorystycznie jest wybór trzech odcieni i nałożenie ich na linię żuchwy obok siebie. Wówczas porównujemy je ze sobą. I jeszcze jedna ważna wskazówka – odcień dobieramy do koloru szyi, aby ujednolicić koloryt. W ten sposób możemy być pewni, że kupimy właściwie dobrany produkt.

Podkład ma być kosmetykiem wielozadaniowym. Oczekujemy od niego, że skutecznie ukryje przebarwienia i niedoskonałości. Jeśli problemy tego typu są również Twoją zmorą pamiętaj, aby wybierać kosmetyki w żółtych tonach. Wyrównują one koloryt i ukryją niedoskonałości. Unikać należy podkładów w różowych tonach, które mogą sprawiać, że zaczerwienienia staną się jeszcze bardziej widoczne.