Każdy pragnie wyglądać, jak najlepiej. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Niekiedy nawet u osób cały czas dbających o dobrą kondycję oraz o formę swojej skóry, potrafią pojawić się nieestetyczne przebarwienia. Jeśli same nie chcą ustąpić, konieczne jest zastosowanie terapii u lekarza dermatologa. Jedną ze skuteczniejszych form leczenia jest terapia, w której stosuje się Cosmelan krem na przebarwienia.

Cosmelan – krem na przebarwienia skórne, skuteczny krem na piegi

Problemy z przebarwieniami mogą być różnorodne. Mogą przybierać formę rozlanym plam lub piegów. W obu przypadkach niekiedy potrafią być przyczyną kompleksów, osłabienia nastroju, a nawet depresji. Jak sobie radzić z usuwaniem problematycznych przebarwień?

Bardzo skuteczne jest leczenie w oparciu o Cosmelan krem na przebarwienia. Pozwala on pozbyć się plam barwnikowych, a dodatkowo wpływa na wyrównanie skóry poprzez efekt liftingujący. Oprócz tego sprawia, że skóra odzyskuje swój naturalny blask i gładkość.

Krem na piegi skuteczny – jak działa Cosmelan?

Działanie terapii oparte jest na substancji, która ma za zadanie hamować tyrozynazę, jeden z hormownów o kluczowym znaczeniu dla formowania melaniny, czyli naturalnego barwnika występującego w skórze człowieka.

Właściwości Cosmelanu – skuteczny krem na piegi i wszelkie przebarwienia skórne

Terapia nie jest specjalnie skomplikowana. Krem pozwala na wybielenie przebarwień o podłożu hormonalnym oraz piegów i zmian posłonecznych. Preparat jest w pełni bezpieczny w stosowaniu, a dodatkowo można go używać o każdej porze roku, co jest wykluczone w przypadku niektórych innych metod leczenia zmian skórnych

W zależności od koloru skóry rezultaty są widoczne po kilku lub kilkunastu dniach. Jak podają badania w przypadku Cosmelanu u niemal 99% pacjentów intensywność wybarwienia zmian spada o 95%. Stają się one niemal niewidoczne.

Jak przebiega terapia? Krem na piegi skuteczny i nieinwazyjny

Leczenie przebiega dwufazowo. Na początku konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, który dokładnie oczyści skórę, usunie martwy naskórek i nadmiar sebum. Następnie nakłada na miejsce z przebarwieniami (np. twarz) należącą do tej samej serii produktów maskę Cosmelan, którą zmywa po czasie dopasowanym do karnacji pacjenta.

Dalszy ciąg terapii przebiega już w warunkach domowych. Na twarz nakłada się każdego dnia krem Cosmelan. Pomaga on w leczeniu przebarwień, zabezpiecza skórę przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska. Pacjent wychodzący z domu powinien dodatkowo zabezpieczać wybielane miejsce kremem z wysokim filtrem. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu, zwłaszcza w przypadku osób o wrażliwej skórze, może pojawić się zaczerwienienie i uczucie pieczenia, które nie powinny jednak być niepokojące.

Krem Cosmelan pozwala zniwelować niedoskonałości barwne na skórze, poprawić jej kondycję i naturalny koloryt oraz sprawić, że będzie znów wyglądała po prostu pięknie i promiennie każdego dnia. A przecież zadbany wygląd to nasza najlepsza wizytówka.