Skóra naszej twarzy na co dzień narażona jest na setki destrukcyjnych czynników zewnętrznych. Zanieczyszczenie środowiska, składniki kosmetyków do makijażu, a nawet deszcz, wiatr czy słońce – cera nie ma lekko! Wszystko to sprawia, że na twarzy mogą pojawić się przebarwienia, wypryski lub oznaki utraty jędrności. Ale możemy temu zapobiec, jeśli wypracujemy sobie właściwy rytuał nocnej pielęgnacji z użyciem idealnie dobranych kosmetyków.

Nocna pielęgnacja cery – dlaczego to tak istotne?

Noc to dla nas czas na wypoczynek. Dotyczy to całego organizmu, w tym także cery, która już od godziny 22 jest gotowa na regenerację. Oczywiście pod warunkiem, że jej to ułatwimy. Co szkodzi skórze w nocy? Przede wszystkim brak snu, który sprawia, że melatonina wytwarzana jest w zbyt małej ilości, ale także suche powietrze lub błędy przy demakijażu.

Ponieważ cera regeneruje się zgodnie z wewnętrznym rytmem dobowym organizmu, warto zadbać, by po północy i w godzinach porannych była już dawno oczyszczona i nawilżona. Można to osiągnąć przy użyciu odpowiedniego płynu do demakijażu, płynu micelarnego, toniku, kremu i serum. Ważne jest, by tego typu kosmetyki współgrały ze sobą, dzięki czemu skóra będzie mogła wchłonąć jeszcze więcej dobroczynnych składników.

Dobrym pomysłem będzie tu wybór wysokiej klasy serii kosmetycznej do nocnej pielęgnacji, jak Midnight Recovery Kiehl’s. Olejek myjący oczyści twarz, krem pod oczy zabezpieczy szczególnie delikatną skórę przed wolnymi rodnikami, serum zagwarantuje odbudowę, a lekki krem ujędrni i przywróci blask. Jeśli nocna pielęgnacja cery prowadzona jest umiejętnie, pierwsze spojrzenie w lustro rano z pewnością wywoła efekt “wow!”.

Jakie kosmetyki wybierać? Natura przychodzi z pomocą!

No dobrze – ale skąd wiemy, czego dokładnie potrzebuje nasza cera, zarówno nocą, jak i w dzień? Na rynku mamy do wyboru tak wiele kosmetyków, że próby i błędy w tym zakresie potrafią przynieść sporo frustracji. Pierwszą istotną informacją jest tu z pewnością typ cery. Czy dokucza nam przetłuszczająca się skóra, a może raczej suchość i podrażnienie? Kierując się tą wskazówką, możemy łatwo wybrać serię dostosowaną do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

Kolejna ważna kwestia to na pewno skład kosmetyków. Naturalne produkty do nocnej i dziennej pielęgnacji twarzy upowszechniły się nie bez powodu. Wśród ekstraktów i dodatków roślinnych bez problemu znajdziemy coś, co niemal magicznie wpływa na skórę. Przykłady? We wspomnianej wyżej serii nocnej, Midnight Recovery Kiehls, zastosowano specjalnie opatentowaną mieszankę roślinną oraz kwasy Omega-6 i Omega-3, które odbudowują warstwę lipidową skóry. Towarzyszy im całkowicie naturalny olejek lawendowy, działający aromaterapeutycznie na ciało i umysł.

Dla cery suchej i podrażnionej w ramach dziennej pielęgnacji sprawdzi się z kolei nagietek lekarski – płatki nagietka przywracają jędrność, blask i nawilżają. Olej z konopii, aloes, rumianek, kocimiętka, pestki malin i setki tysięcy innych składników czekają w kosmetyczce Natury, by nasza uroda mogła rozkwitać.

Jak przygotować się pielęgnacji skóry na noc?

Dobrze dobrane kosmetyki to jedno, ale nie tylko one odpowiedzialne są za potencjał regeneracyjny naszej skóry. Organizm to system naczyń połączonych, toteż problemy w jednej sferze jego funkcjonowania szybko staną się widoczne także w obrębie cery. Uroda nie zależy wyłącznie od kosmetyków, a nocny wypoczynek wymaga wiele troski, by efekty były optymalne.

Wspominaliśmy już o wysypianiu się. Tu dodamy tylko, że najważniejszy jest sen, który rozpocznie się jeszcze przed północą, a idealnie byłoby położyć się już o 22. Sypialnia powinna być dobrze wywietrzona i pozbawiona drażniących zapachów. Przez cały dzień powinniśmy także dbać o nawodnienie organizmu od środka. Przynajmniej 1,5 litra wody dziennie zapewni nawilżenie i poprawi sprężystość skóry. To niezwykle ważne – dzięki temu rezultat stosowania kosmetyków przyjdzie szybciej i będzie znacznie bardziej trwały!