Wiosna to czas, gdy następuje zmiana naszej garderoby na lżejszą i bardziej zwiewną. A czy zdawaliście sobie kiedykolwiek sprawę z tego, że okres wiosenno-letni powinien również przynieść odmianę dla naszej kosmetyczki? Dziś opowiemy o idealnych kosmetykach na wiosnę oraz pokażemy między innymi pudry mineralne porównanie.

Jakie kosmetyki kupować do wiosennego makijażu?

Piękna, ciepła aura powoduje, że powinniśmy zainwestować w kosmetyki o naprawdę lekkiej formule, która doda skórze świetlistości, nie dając efektu maski. Dlatego też panie tak często sięgają przy słonecznej pogodzie po lekkie podkłady do twarzy i pudry mineralne, które rozświetlają twarz, nie obciążając zbytnio skóry.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Najważniejszym elementem, o którym musimy pamiętać, kupując kosmetyki do wiosennej lub wakacyjnej kosmetyczki, jest dopasowanie ich koloru do naszej twarzy. Szczególnie dotyczy to podkładów takich, jak podkład Bourjois Mineral Matte. Pokrywają one wszystkie niedoskonałości, jak przebarwienia i krostki, dodatkowo nie obciążając skóry i nie za tykając porów, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać przez cały dzień.

Jak stosować kosmetyki, żeby były trwałe

Okres ciepłych miesięcy bywa bardzo trudny dla makijażu. Gdy słońce miło przygrzewa, warstwy kosmetyków mogą słabo utrzymywać się na skórze. Producenci zalecają zatem nakładać je na bazę pod makijaż, która ma podwójne działanie – utrwala nasz make-up, a także idealnie wygładza skórę, sprawiając, że wygląda ona perfekcyjnie.

Rodzaje kosmetyków do każdej kosmetyczki

Przejdźmy do samych rodzajów kosmetyków. Aby wyglądać nienagannie i promiennie na wiosnę, najlepiej postawić na rozświetlający podkład, o lekkiej formule. Może to być na przykład podkład Bourjois Mineral Matte. Jego lekka konsystencja pozwala wyrównać koloryt i gładkość twarzy, a przy tym dodać jej świetlistości.

W każdej damskiej torebce w okresie letnim powinien się znaleźć puder. Jeśli przeanalizujemy dostępne w sklepach pudry mineralne porównanie pokaże, że najczęściej klientki sięgają po te o właściwościach mocno matujących i wygładzających. W większości przypadków, dobrej jakości kosmetyki tego typu odżywiają skórę i regenerują podrażnienia. Dodatkowo pudry mineralne są na tyle lekkie, że nie zatykają porów, pozwalając na oddychanie skóry. Właściwości kosmetyku sprawiają też, że twarz wygląda naturalnie, bez nieestetycznego efektu maski.

***

Wymienione wyżej kosmetyki to prawdziwy must-have w każdej damskiej torebce. Pozwalają na idealne wykończenie każdego makijażu, nawet jeśli za oknem świeci słońce, a temperatura jest wysoka. Ponadto produkty tego typu idealnie nadają się również do wykonywania poprawek w make-upie w ciągu dnia, żeby cały czas wyglądać równie pięknie, nienagannie i promiennie. Warto zatem zainwestować i już teraz wstawić do swojej kosmetyczki odpowiedni podkład i puder mineralny. Dzięki nim bez względu na okoliczności, nic nie zaskoczy nas ani naszego makijażu.