Naturalne kosmetyki do włosów to najlepsze z możliwych rozwiązań, jeśli chcemy zadbać o swoje włosy. Do codziennej pielęgnacji szukamy produktów zapobiegających wypadaniu włosów, przyspieszających porost włosów, a także dbających o skórę głowy. Odpowiednia pielęgnacja włosów i profesjonalne kosmetyki zadbają o słabe i łamliwe włosy. Zdrowe włosy nie będą się nadmiernie przetłuszczać, a na skórze głowy nie pojawi się łupież. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosów pozbędziemy się problemów z włosami, które wiernie nam towarzyszą i uprzykrzają życia.

Naturalne odżywki do włosów

Zapewne wielu z was zna problem, kiedy umyte o poranku włosy, wyglądają fatalnie już wczesnym wieczorem. To frustrujące i uciążliwe bowiem głowę trzeba wtedy myć codziennie. Podobnie dotkliwym problemem jest wypadanie włosów. Zostają na szczotce i grzebieniu. Po wysuszeniu głowy jest ich pełno na ziemi i wszędzie dookoła. Na szczęście z pomocą przychodzą naturalne odżywki do włosów, które wzmacniają cienkie, wysuszone i słabe włosy. Są dobre dla skóry głowy, a dobrze dobrane do rodzaju włosów, potrafią zdziałać cuda. Odżywka do włosów powinna spełniać kilka funkcji. Po pierwsze chroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami. Po drugie dogłębnie je odżywia.

Nowoczesne i naturalne kosmetyki do włosów, czyli odżywka w kostce!

Nowością na rynku są odżywki do włosów w kotce, schowane w małym, tekturowym opakowaniu. To naturalne kosmetyki do włosów, które charakteryzuje twarda konsystencja i duża wydajność. Odżywka do włosów w kostce starczy naprawdę na długo. Stworzona tylko i wyłącznie z naturalnych składników, poprawi kondycję nawet najbardziej zniszczonych włosów. Nadaje się do codziennej pielęgnacji, a wyjątkowa kompozycja składników sprawia, że może być również stosowana jako podkład pod późniejsze olejowanie włosów. Substancje emulgujące, które zawiera, świetnie rozpuszczają tłuszcze zawarte w popularnych olejach. Finalnie zmycie produktu do olejowania będzie dużo łatwiejsze.

Rodzaj włosów, a wybór odżywki

Naturalne kosmetyki mają wiele właściwości, jednak aby dobrze działały, muszą być prawidłowo dobrane do typu naszych włosów. Rodzaj włosa determinuje właściwości kosmetyków i gwarantuje prawidłowe działanie. Podobnie jak skóra twarzy, tak i skóra głowy wraz z włosami, wymaga spersonalizowanej pielęgnacji. Nasze włosy mogą być niskoporowate, średnioporowate, a nawet wysokoporowate. Właśnie dlatego potrzebują różnorodnej pielęgnacji. Odżywki w kostce kryją w sobie proteiny, składniki emolientowe oraz humektantowe. Na stronie Shaushka.pl możecie przeczytać na ten temat znacznie więcej!

Odżywka w kostce – jak ją stosować?

Odżywka do włosów w kostce to naturalne i nowoczesne rozwiązanie. Aby było skuteczne i w pełni spełniało swoją funkcję musimy go poprawnie używać. Tylko wtedy spełni swoją funkcję. Jak więc poprawnie używać odżywki w kostce? Pierwszy sposób polega na zmoczeniu odżywki pod ciepłą, bieżącą wodą. Namoczona kostka, pocierana o dłonie, utworzy na nich cienki filtr. Równomiernie rozprowadzamy go na włosach, a po upływie kilku minut obficie spłukujemy ciepłą wodą. Drugi, alternatywny sposób, to nanoszenie odżywki bezpośrednio na włosy. Zwilżona kostka, pocierana o włosy, nawilży i odżywi je na całej długości. Również tutaj, po odczekaniu zalecanego czasu, włosy musimy spłukać wodą. Druga metoda jest przeznaczona dla posiadaczy włosów silnych i niemających tendencji do łamania się. Jeśli nasze włosy należą do delikatnych, to bezpośrednie pocieranie, może być dla nich zbyt mocne.