Wysokiej jakości trymer do włosów i brody sprawi, że rutynowa pielęgnacja stanie się łatwym rytuałem. Ostre i poręczne narzędzie z łatwością przytnie Twoje włosy i nada im pożądany wygląd. Oto, jak wybrać właściwy.

Jak wybrać trymer – główne wskazówki

Trymery mogą być specjalistyczne i uniwersalne. Te ostatnie mają dysze do włos, brody i wąsów, ciała, brwi, nosa i uszy.

Trymery wielofunkcyjne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które strzygą włosy przy użyciu elektronarzędzi i noszą brodę lub wąsy. Osoby, które chodzą do fryzjera, mogą wybrać model wyposażony wyłącznie w dyszę do twarzy. Końcówki do uszu i nosa nie są również potrzebne wszystkim.

Typ zasilania

Większość modeli ma wbudowany akumulator. Dzięki temu można go używać w dowolnym miejscu w domu, zabierać w podróż i myć wodą. W przypadku wyboru takiego modelu należy zwrócić uwagę na czas pracy. Zwykle jest to 30-80 minut.

Jeśli urządzenie może działać przez krótki czas (20-30 minut), po użyciu trzeba będzie je ładować dosłownie za każdym razem. Może się zdarzyć, że ładunek nie wystarczy na leczenie drugiej połowy twarzy. Trymery wyposażone w akumulator o niskim poborze mocy powinny być w stanie pracować również z sieci elektrycznej, tzn. nawet po naładowaniu. Nie wszystkie modele obsługują tę opcję.

Modele bezprzewodowe są mniej autonomiczne, ale nie trzeba pilnować poziomu naładowania. Trymery zasilane akumulatorowo mają mniejszą moc. Zazwyczaj mogą one przycinać włosy tylko wokół nosa i uszu. Dłuższa żywotność nie jest możliwa przy użyciu zwykłych baterii.

Liczba poziomów cięcia

Zależy to od tego, w jaki sposób można uzyskać pożądany wygląd. Długość można regulować, zmieniając nożyk do włosów, ale łatwiej jest to zrobić za pomocą regulatora.

Najlepiej jest zaopatrzyć się w model z kilkoma poziomami cięcia (od 0,5 do 10 mm) w odstępach co 0,2 do 0,5 mm. Pozwoli to uzyskać efekt trzydniowego lub tygodniowego zarostu i starannie przyciąć brodę i wąsy.

Noże

Noże w maszynkach do strzyżenia włosów mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, tytanu, natrysku ceramicznego. Najpopularniejsze są noże ze stali nierdzewnej. Wszystkie one nie będą dotykać twarzy, więc nie będą powodować dyskomfortu.

Przydatne są noże samoostrzące. Dzięki temu będą zawsze ostre i nie trzeba będzie ich wymieniać ani oddawać do warsztatu. Noże samoostrzące zazwyczaj nie wymagają oliwienia, co sprawia, że są łatwe w pielęgnacji. Wiele trymerów można myć pod wodą. Umożliwia to szybkie czyszczenie noży. Modele bez tej opcji można również dość łatwo wyczyścić za pomocą szczotki.

Opcje

Jeśli ważna jest dla Ciebie maksymalna łatwość obsługi, poszukaj innych opcji. Opcje te mogą obejmować systemy odkurzania, wskaźniki laserowe, podświetlenie.

Przy wyborze trymera należy zwrócić uwagę na rodzaj i liczbę nasadek. Jeśli przycinanie odbywa się w domu, warto zaopatrzyć się w uniwersalny model z wieloma nasadkami. Modele bezprzewodowe są najwygodniejsze, ale ich pojemność powinna być wystarczająco duża.

Jeśli nie chcesz męczyć się z ostrzami, kup trymer, w którym ostrza są samoostrzące, można je myć i nie wymagają smarowania.

Trymery do włosów i brody znajdziesz na stronie https://hair-shop.pl/pl/menu/trymery-231.html