Laserowa depilacja jest zabiegiem, który każdego roku zyskuje na popularności. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim doceniana jest jej skuteczność: przeprowadzenie serii oraz zabiegu przypominającego po określonym czasie pozwala na stałe pozbyć się uciążliwego owłosienia. Wraz ze wzrostem zainteresowania pojawiło się jednak kilka mitów, które warto obalić, aby zyskać pełny ogląd sytuacji. Jakie stwierdzenia do nich należą?

1. Laserowa depilacja – jak to działa?

2. Depilacja laserowa – mity

Rozpatrując szczegółowe aspekty laserowej depilacji, pod uwagę należy wziąć również rodzaj wykorzystywanego urządzenia – lasery różnią się bowiem pod względem parametrów.

Laserowa depilacja – jak to działa?

Zasada działania zabiegu jest bardzo prosta. Emitowane przez urządzenie światło zamieniane jest na energię cieplną, która bezpośrednio oddziałuje na komórki odpowiedzialne za wzrastanie włosków. Sprawia to, że mieszek zostaje zniszczony, a włos przestaje rosnąć. Pod tym prostym opisem ukrywa się proces, który ma wiele uwarunkowań. Więcej o tym przeczytać można na Depilacja.pl.

Depilacja laserowa – mity

Jakie są najpopularniejsze mity powtarzane w kontekście laserowej depilacji?

  • Depilacja laserowa uszkadza strukturę skóry

To nieprawda. Wiązka lasera oddziałuje bezpośrednio na mieszki włosowe i nie narusza powierzchni naskórka. Dzięki temu zabieg przeprowadzać można nawet w bardzo wrażliwych miejscach, jak na przykład okolice bikini czy górna warga.

  • Laser nie zadziała na wrastające włosy.

Przeciwnie, laserowa depilacja jest najskuteczniejszym sposobem na wyeliminowanie problemu wrastających włosków. Likwiduje przyczynę problemu.

  • Laserowa depilacja działa tylko na ciemne włosy.

To również nieprawda, choć wiele zależy tutaj od stosowanego typu lasera. Usunięcie jasnych włosków często wymaga jednak dłuższej serii zabiegów.

  • Depilacja laserowa nie działa przy ciemniejszej karnacji.

Podobnie jak w punkcie wyżej: duże znaczenie ma typ stosowanego urządzenia. Niektóre, mniej zaawansowane lasery działają na kilka wybranych fototypów, ale nie oznacza to, że takie ograniczenie istnieje zawsze.

  • Depilacja laserowa jest droga.

Kupując serię zabiegów, trzeba liczyć się z nieco wyższym, jednorazowym wydatkiem, stąd czasem wrażenie, że to droga usługa. W perspektywie jednak koszt ten zwróci się, gdy nie trzeba będzie inwestować w inne metody depilacji.

  • Laserowa depilacja jest bolesna.

Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną, jednak w większości przypadków zabieg powoduje jedynie lekki dyskomfort.