Kto z nas po ciężkim stresującym dniu nigdy nie powiedział „przydałby mi się masaż”. Bardzo często w takich sytuacjach czujemy że nasze ramiona są twarde i spięte a gdy na nie naciskamy odczuwamy ból. Oczywiście masaż w takim momencie może zdziałać cuda, pomoże nam się zrelaksować, rozluźnić i nabrać nowej energii. Jednak należy podkreślić, iż masaże są wskazane nie tylko po ciężkim dniu, ponieważ jest ich kilka a nawet kilkanaście rodzajów i stosuje się je z różnych powodów. W tym artykule przedstawimy te najbardziej popularne.

Masaż klasyczny

Ten rodzaj masażu bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy, więc idealnie sprawdzi się w pobudzeniu czyli naładuje nas nową energią, jak i w odprężeniu ponieważ odpowiednie naciski na konkretne partie ciała rozluźnią mięśnie. Podczas profesjonalnie wykonywanego masażu klasycznego, do mózgu uwalniane są serotoniny, więc odczuwamy radość, skóra się ujędrnia poprzez pobudzenie układu limfatycznego. Zdrowotne wskazania do skorzystanie z tego rodzaju masażu to głównie problemy z kręgosłupem, zapalenia mięśni i stawów.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest odmiana masażu klasycznego, ale jego głównym zadaniem jest pomoc w rozluźnieniu mięśni i zrelaksowaniu się. Wykonuje się z go z delikatniejszym naciskiem niż w przypadku klasycznego. Bardzo często podczas takiej sesji wykorzystuje się aromaterapię, która dodatkowo pobudza zmysły i wprowadza nas w błogi stan odprężenia. Masaż relaksacyjny może być wykonywany na całym ciele, lub tylko na poszczególnych częściach w zależności od tego na którą opcję się zdecydujemy.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż ten wywodzi się z medycyny dalekiego wschodu i szczególnie polecany jest osobom z przewlekłym stresem, lękiem i zmęczeniem. Podczas tego zabiegu masującego pod wpływem ciepła z kamieni rozluźniają się mięśnie, pobudza się układ limfatyczny oraz krwionośny. A co za tym idzie, skóra jest lepiej nawilżona, ujędrnia się a nawet następuje redukcja cellulitu. Masaż gorącymi kamieniami jest ściśle powiązany z ideą przepływu energii przez czakry w ludzkim ciele. Jak wiadomo zablokowane czakry to różnego rodzaju problemy zdrowotne, a odpowiednio położone kamienie potrafią je doskonale odblokować i przywrócić równowagę. Do masażu wykorzystuje się kamienie typu bazalt które w pierwszej kolejności są przesuwane po skórze posmarowanej wcześniej oliwką, a kiedy osiągną właściwą temperaturę zostają ułożone we właściwych miejscach na ciele osoby masowanej.

Masaż tkanek głębokich

Kolejny na naszej liście masaż ma za zadanie pobudzić nasze tkanki, rozluźnić mięśnie oraz zwiększyć ich ruchliwość. Masaż tkanek głębokich pomimo tego iż jest wykonywany wolno i z delikatnym naciskiem nie jest zabiegiem relaksacyjnym. Podczas masowania masażysta używa głównie ruchów wydłużających aby właśnie wydłużyć skrócone mięśnie.

Masaż tajski

Masaż tajski jest nazywany jogą dla leniwych lub jogą tajską i polega na uciskaniu różnych punktów na ciele oraz rozciąganiu osoby masowanej. Masażysta używa nie tylko dłoni czy łokci do masowania, ale również nóg i stóp. Również w tym rodzaju masażu chodzi o to, aby przywrócić prawidłowy przepływ energii w ciele. Znanych jest około 100 technik masowania tajskiego, więc mogą one się różnić w poszczególnych gabinetach. Głównie masaż polega na tym iż osoba masowana jest układana w różnych pozach zaczerpniętych z jogi a masażysta odpowiednio uciska właściwe miejsca na ciele w odpowiedniej kolejności.

Rodzaje masaży – podsumowanie

Przedstawiliśmy tylko kilka z szerokiej gamy masaży. Bez wątpienia każda osoba znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Masaż Mikołów to najlepsza opcja, aby zasięgnąć porady co będzie dla nas najlepsze jeżeli jednak nie jesteśmy pewni który rodzaj masażu doprowadzi nasze ciało do najlepszej kondycji.