Piękne i wypielęgnowane paznokcie to atrybut zadbanej kobiety. Współczesne panie cenią sobie szczególnie wygodę i komfort. Dlatego też od razu pokochały nowe techniki manicure, jak na przykład lakiery hybrydowe. Obecnie wchodzi na rynek nowa technologia, która zakończy odwieczny dylemat: akryl czy żel?. Dlaczego? Bo łączy oba rozwiązania.

Flexy gel – akryl a żel na paznokciach

Flexy gel to nowość, która jest określana też mianem akrylożelu. Pozwala on na budowanie lub przedłużanie paznokci. Do obu czynności wcześniej trzeba było zastosować żel czy akryl.

Na co pozwala nowa technologia? Podstawową zaletą akrylożelu ma być zdecydowanie krótszy czas potrzebny na przedłużenie lub odbudowanie płytki paznokcia. Dodatkowo jest zdecydowanie bardziej trwały od klasycznego akrylu.

Substancja ta jest również niezmiernie wygodna w aplikacji. Jest zdecydowanie gęstsza od tradycyjnego akrylu, przez co ryzyko spłynięcia na skórki jest minimalne. Można również stworzyć dokładnie taki kształt, jaki pragniemy bez pośpiechu. Produkt utwardza się bowiem dopiero pod lampą tak, jak jest w przypadku żelu.

Wielką zaletą dla wielu Pań może być również fakt, że Flexy żel nie ma żadnego zapachu, który tak potrafi być drażniący, jeśli decydujemy się na zwykły akryl czy żel.

Żel czy akryl? Postaw na akrylożel!

Flexi gel ma coraz większe grono zwolenników. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda standardowa aplikacja tego preparatu.

Sposób nakładania akrylożelu – akryl a żel w wersji łączonej

Na początek należy przygotować paznokcie. Spiłować je na krótko, odsunąć skórki, zmatowić płytkę paznokcia przy pomocy bloku polerskiego, a na koniec odtłuścić.

W drugim kroku nakłada się na płytkę cienką warstwę primera, pozostawiając około milimetrowy prześwit między jego krawędzią a skórką. Czekamy aż substancja zaschnie. Później nakłada się bazę, którą należy utwardzać przez 60 sekund pod lampą.

Po tym następuje nałożenie samego żelu. Wyciska się z tubki niewielką jego ilość i z pomocą mokrego pędzla kształtuje się pożądany kształt paznokcia. W chwili gdy kształt uznamy za właściwy paznokieć utwardza się przez 180 sekund pod lampą.

Na koniec można jeszcze spiłować paznokieć do idealnego kształtu oraz przetrzeć go Cleanerem.

Czy akrylożel jest dla każdego?

Wydawać by się mogło, że proces jest dość długi, jednakże przy odrobinie wprawy łatwo wykonać cały zabieg, a paznokcie prezentują się naprawdę świetnie. Zyskują dodatkową twardość i piękny wygląd. To doskonała alternatywa dla lakierów hybrydowych, pozwalająca na ciekawe kształtowanie paznokcia, tworząc kształt, jaki tylko zapragniemy.

Na pierwszą aplikację warto udać się do doświadczonej kosmetyczki, żeby zobaczyć dokładnie jak powinien przebiegać cały proces. Później przy odrobinie dobrych chęci i samozaparciu bez problemów można nakładać akrylożel samodzielnie. Flexi żel pozwoli mieć piękne i zadbane dłonie, odporne na codzienne obowiązki domowe, które potrafią mieć destrukcyjny wpływ na płytkę i wygląd paznokci.