Skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia jest istotną kwestią dla bardzo wielu osób. Częsta samodzielna depilacja jest zajęciem czasochłonnym i niejednokrotnie kłopotliwym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Naturalnie więc poszukujemy sprawdzonych i trwałych sposobów, które rozwiążą ten problem. Jak się okazuje, idealny do tego jest zabieg depilacji laserowej, któremu możemy poddać całe ciało. Jak on wygląda i czy jest w 100% skuteczny?

  1. Depilacja laserowa – podstawowe informacje.
  2. Przygotowania do depilacji laserowej całego ciała.
  3. Zabiegi przypominające – częstotliwość.

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera kompleksową depilację laserową całego ciała. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jej wysoką skuteczność, dostępność oraz wygodę, jaką gwarantuje. Jednak w dalszym ciągu pojawiają się pytania (między innymi w takich miejscach jak forum depilacja), jak dokładnie wygląda ten zabieg i ile wynosi cena depilacji laserowej. Odpowiedzi okazują się nad wyraz zachęcające…

Depilacja laserowa – podstawowe informacje

Depilacja laserowa całego ciała jest zabiegiem wykonywanym przez wykwalifikowanych pracowników renomowanych salonów piękności. Specjalista dokładnie wytłumaczy nam, na czym polega proces, odpowiadając na wszelkie pytania i rozwiewając ewentualne wątpliwości (w tym wyłuszczając przeciwwskazania).

Dzięki depilacji laserowej możemy na stałe zwalczyć owłosienie w konkretnych miejscach ciała, ale też pozbyć się uciążliwych wrastających włosków.

Przygotowania do depilacji laserowej całego ciała

Co istotne, laserowa depilacja całego ciała powinna być poprzedzona zgoleniem włosków (dzień wcześniej). Dzięki temu zwiększymy efektywność już podczas pierwszego zabiegu – całość może potrwać od trzech do kilkunastu sesji. Wiele kobiet i mężczyzn opisuje swoje doświadczenia w tym zakresie na renomowanych forach depilacji.

Cena za jeden zabieg różnić się będzie w zależności od partii ciała, które chcemy wydepilować (wynosi od kilkuset do około 1500 złotych).

Zabiegi przypominające – częstotliwość

Skuteczne przeprowadzenie zabiegu gwarantuje praktycznie całkowite rozwiązanie problemu. Warto jednak pamiętać, że po czasie cebulki mogą się zregenerować i włoski na nowo pojawiać. Dlatego też specjaliści zalecają raz w roku udać się do salonu na zabiegi przypominające.

Co więcej, nawet pojedyncze depilacje laserowe całego ciała dadzą niebywałe efekty, zwalczając np. uciążliwe wrastające włosy po standardowej depilacji maszynką czy depilatorem elektrycznym.