Usuwanie niechcianego owłosienia z ciała, czyli depilacja, z każdym rokiem zyskuje na popularności. Początkowo była chętnie wybierana przez kobiety, ale aktualnie również panowie chętnie korzystają z depilacji laserowej. Co ciekawe depilacja laserowa to tylko jedna z wielu metod, które są wykorzystywane do walki ze zbędnym owłosieniem.

 1. Dlaczego depilacja cieszy się tak dużą popularnością?
 2. Popularne rodzaje depilacji
 3. Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn
 4. Na czym polega depilacja woskiem?
 5. Czy depilacja mechaniczna jest skuteczna?

Wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z zabiegu depilacji laserowej, ale brakuje im niezbędnych informacji lub mają wątpliwości co do jego skuteczności. Czy w związku z tym zabieg depilacji laserowej to dobry wybór? A może lepsza będzie depilacja woskiem? Poniżej znajdziesz krótkie porównanie popularnych metod depilacji, co z pewnością pomoże Ci znaleźć dla siebie najlepszą opcję.

Dlaczego depilacja cieszy się tak dużą popularnością?

Powodów, dla których depilacja cieszy się obecnie ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, jest naprawdę wiele. Jednym z najważniejszych jest coraz większa świadomość dotycząca higieny oraz pielęgnacji ciała. Gładka, zadbana skóra bez zbędnego owłosienia postrzegana jest jako estetyczna. Do tego dochodzi fakt, że zdecydowana większość kobiet i mężczyzn postrzega wydepilowane osoby jako atrakcyjniejsze.

Dzięki temu, że w ostatnich latach nastąpił istotny rozwój technologii związanej z depilacją, obecnie można korzystać z lepszych, skuteczniejszych i bardziej komfortowych metod niż te, które są od lat stosowane na całym świecie (golenie, depilacja woskiem). Niezależnie więc od tego, z jakiego powodu ktoś chce skorzystać z zabiegu usuwania owłosienia, warto wykorzystać do tego nowoczesne rozwiązania, czego świetnym przykładem jest depilacja laserowa Wrocław.

Popularne rodzaje depilacji

Wybierając skuteczną depilację laserową, można uzyskać doskonały i co najważniejsze, długotrwały efekt, co przekłada się na duży komfort i oszczędność czasu. Warto jednak zapoznać się z opisami różnych metod depilacji, bo może się okazać, że ktoś uzna, że w jego przypadku depilacja laserem nie jest potrzebna. Jakie opcje są w takim razie dostępne? Najpopularniejsze metody depilacji to obecnie:

 • depilacja mechaniczna – w tym przypadku niechciane włosy usuwane są z wykorzystaniem urządzeń mechanicznych, do których zalicza się depilatory, maszynki do golenia oraz wosk.
 • depilacja chemiczna – zabieg polega na stosowaniu specjalnych preparatów rozpuszczających keratynę włosa.
 • depilacja laserowa – w przypadku zabiegów przeprowadzanych z użyciem lasera, jego wiązka stosowana jest do niszczenia cebulek włosowych. To sprawia, że jest to obecnie najskuteczniejsza metoda.

Niezależnie od wybranej metody depilacji, należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim trzeba stosować się do zaleceń producenta danego urządzenia / preparatu, aby uzyskać najlepsze efekty. Dodatkowo nie wszystkie metody depilacji będą dostępne dla każdej osoby. Przykładowo, chociaż jest wiele zalet zabiegów depilacji laserowej, to na liście przeciwwskazań znajdują się między innymi karmienie piersią oraz ciąża.

Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Praktycznie każdy, kto miał okazję przeprowadzić usuwanie owłosienia z wykorzystaniem lasera, przyznaje, że była to świetna decyzja. Zamiast męczyć się z jednorazową maszynką lub tracić czas i pieniądze na stosowanie kremów, wystarczy umówić się na taki zabieg, aby można było zyskać wiele korzyści. Co więc sprawia, że depilacja laserowa Wrocław jest tak popularna?

 • Wysoka skuteczność – osoba poddawana depilacji laserowej może na długi czas zapomnieć o niechcianym owłosieniu. W niektórych przypadkach laserowe usuwanie owłosienia pozwala uzyskać efekt trwałej depilacji, co przekłada się na dużą wygodę.
 • Oszczędność czasu – po przeprowadzeni depilacji laserowej można całkowicie zrezygnować z depilatora mechanicznego i innych metod, bo efekt będzie utrzymywał się nawet przez kilka lat.
 • Nieinwazyjny zabieg – depilacja laserem jest zabiegiem nieinwazyjnym, więc poddające się mu osoby mogą później normalnie funkcjonować.

Wskazania do depilacji laserowej to między innymi nadmierne owłosienie, wrastające włoski oraz podrażnienia występujące podczas stosowania innych metod depilacji. Najczęściej jednak depilacja laserowa pach lub depilacja bikini z użyciem lasera wybierane są dlatego, że jest to sprawdzona i skuteczna metoda. Do tego depilacja laserowa Wrocław przeprowadzana jest z wykorzystaniem nowoczesnego i całkowicie bezpiecznego sprzętu.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem to skuteczna, ale czasami bardzo bolesna metoda usuwania owłosienia. Jeszcze kilka lat temu cieszyła się dużą popularnością, ponieważ pozwalała uzyskać gładką skórę na długi czas. Wraz z rozwojem technologii laserowej zainteresowanie depilacją woskiem spadło, ponieważ korzystanie z wosku jest mniej skuteczne (efekty utrzymują się do 6 tygodni) i bolesne.

Czy depilacja mechaniczna jest skuteczna?

Skuteczna, ale za to bardzo uciążliwa jest również depilacja mechaniczna. Niezależnie jednak od tego, czy chodzi o golenie, czy o korzystanie z depilatora, po kilku dniach lub tygodniach trzeba powtórzyć cały proces. Bardzo często depilacji mechanicznej towarzyszą podrażnienia skóry, przez co lepiej zainteresować się ofertą depilacji laserowej.