Gładkie nogi i inne części ciała to obecnie nie tylko poniekąd standard, ale dla wielu kobiet jest to również warunek dobrego samopoczucia – szczególnie w lato, gdy jest bardzo gorąco i mamy wrażenie że się rozpływamy. O ile większość standardowych sposobów golenia starcza na krótki czas, o tyle dzięki wykorzystaniu lasera możemy uzyskać naprawdę długotrwałe wyniki. Czy warto zdecydować się na tę formę usuwania zbędnego owłosienia z ciała?

1. Na czym polega depilacja laserowa?

2. Zalety depilacji laserem

3. Wady depilacji laserem

Na czym polega depilacja laserowa?

Laser to urządzenie zdolne do wytworzenia bardzo skupionej wiązki promieniowania elektromagnetycznego o ściśle ustalonej długości fali, której zakres mieści się w ramach światła widzialnego. Ze względu na duże skupienie ma on zastosowanie w wielu różnych branżach, w tym także w branży beauty, gdzie stosuje się go między innymi do depilacji. Wykorzystując laser w ten sposób sprawiamy, że włosy na skórze zostają uszkodzone – wiązka pochłania barwnik zawarty w cebulce. Stosowane w tym celu urządzenia są całkowicie bezpieczne dla człowieka, a sam promień lasera nie wnika w głębsze warstwy skóry.

Zalety depilacji laserem

Największym plusem lasera jest to, że można zastosować go na dowolnej części ciała. Zostało naukowo potwierdzone, że wiązka lasera radzi sobie z owłosieniem na dowolnej partii naszej skóry, a dodatkowo czyni to o wiele dokładniej i na dłużej niż inne, bardziej tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia. Sam zabieg jest najbardziej skuteczny na grubszych i ciemnych włosach, jednak inne typy również można usuwać z jego pomocą. Działanie promienia lasera nie podrażnia skóry i może być z powodzeniem zastosowane nawet na delikatniejszych jej częściach. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://nylasercenter.com.pl/oferta/depilacja-laserowa-jak-przebiega-zabieg/.

Wady depilacji laserem

Niestety nie każdy powinien korzystać z tej formy depilacji. Przede wszystkim laser nie jest polecany dla osób o ciemniejszej karnacji, ze względu na znacznie większą zawartość melaniny w skórze. Część osób korzystających z tego rodzaju pielęgnacji odczuwa również pieczenie lub szczypanie, a więc nie jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Dodatkowo dla pełnego efektu zabieg musi być kilkakrotnie powtórzony, ponieważ laser wpływa tylko na włosy będące już w fazie wzrostu, a nie wszystkie rosną w tym samym tempie. W zamian jednak jesteśmy w stanie pozbyć się nawet 90% z nich już po około trzech wizytach.