Ludzie coraz chętniej sięgają po stare oraz sprawdzone sposoby radzenia sobie z różnymi chorobami i przypadłościami zdrowotnymi. Nie zawsze trzeba używać antybiotyków, czy innych agresywnych środków chemicznych, by poprawić w organizmie to, czy tamto. Czasem wystarczy dobry, sprawdzony produkt z babcinej apteki. Do takich propozycji, które mogą dać znaczące efekty, bez skutków ubocznych, należy popularna roślina, zwana czystkiem.

  1. Czystek – powrót do korzeni
  2. Plusy, plusy, plusy
  3. Pijmy napary z czystka – na zdrowie!

Czystek – powrót do korzeni

Czystek i jego właściwości są znane ludziom naszego kręgu kulturowego od wielu pokoleń. Jest to roślina, występująca jako niewielki krzew w stanie naturalnym w rejonie śródziemnomorskim. W Polsce pojawia się tylko jako uprawiany przez człowieka. Występuje w ponad pięćdziesięciu gatunkach oraz mieszańcach, gdyż bardzo łatwo poszczególne gatunki krzyżują się między sobą. Jest to roślina dość łatwa w uprawie, a jako zioło ma działanie przeciwutleniające, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory. Spowalnia także procesy starzenia, obniża możliwość zachorowania na schorzenia układu krążenia, hamuje powstawanie stanów zapalnych oraz obniża poziom cholesterolu we krwi.

Plusy, plusy, plusy

Czystek staje się na powrót bardzo popularnym ziołem w naszych domach. Można go przyjmować zarówno pod postacią naparu, tabletek, kremów, jak i soku. Chcąc nabyć to dobroczynne zioło online, możemy wejść na stronę: https://www.izielnik.pl/blog/czystek-i-jego-niesamowite-wlasciwosci-lecznicze, gdzie znajdziemy konkretne produkty na każdą kieszeń. Czystek jest też świetnym rozwiązaniem na cerę trądzikową – zarówno jako napar do picia oraz jak i tonik do przemywania twarzy. Wspiera on także działanie układu odpornościowego, zmniejsza objawy infekcji górnych dróg oddechowych, a niektóre badania sugerują, że może również zmniejszać szanse zapadnięcia na chorobę Alzheimera. Warto zainwestować kilkanaście złotych w to czyste dobrodziejstwo dla naszego organizmu.

Pijmy napary z czystka – na zdrowie!

Oczywiście zażywając czystek, należy stosować umiar, a także postępować zgodnie z zaleceniami podawanymi na opakowaniach. Nie należy także pić go podczas posiłków, gdyż skutkuje to zmniejszonym wchłanianiem żelaza z tychże. Niemniej napar z czystka możemy stosować codziennie. Oczywiście nabywając produkty ziołowe, warto wybierać te, które mają największą zawartość ekstraktu z rośliny. Zagwarantuje to nam lepsze efekty prozdrowotne w niedalekiej przyszłości.