Kształt paznokcia nie jest czymś, z czym się rodzimy. Możemy samodzielnie nadać płytce odpowiedni wygląd – dokładnie taki, na jakim nam zależy. Jak jednak wybrać, by mieć pewność, że dłoń wygląda estetycznie? Na co zwrócić uwagę?

Krótka płytka

Jeśli posiadasz krótką płytkę paznokcia, prawdopodobnie wydaje ci się, że żaden kształt nie będzie tu pasować. Twoje paznokcie są krótsze, niż u innych kobiet, a to wpływa także na smukłość twoich dłoni. W takich przypadkach najlepszym wyborem jest piłowanie paznokcia na kwadratowo z lekkim zaokrągleniem krawędzi. To sprawi, że palce będą wysmuklone. To bardzo naturalny kształt, który jest też mniej narażony na uszkodzenia niż inne. Uważaj – jeśli masz miękkie paznokcie, lepiej spiłuj je na krótko, by zredukować ryzyko pękania.

Długa płytka

Jeśli jesteś posiadaczką długiej płytki, nie musisz niczym się przejmować. Twoje paznokcie będą wyglądać doskonale właściwie zawsze. W takiej sytuacji warto dobrać kształt nie tyle do płytki, co do budowy palców. Jeśli masz długie i wąskie palce, postaw na kwadrat. Jeśli jednak jesteś posiadaczką krótkich palców, możesz stworzyć spiczaste końce, które optycznie wydłużą twoje palce. Możesz także nadać paznokciom kształt owalny, który pasuje właściwie do każdego typu dłoni i paznokci. Wygląda świetnie przy dłuższych i krótszych pazurkach.

Długa i wąska płytka

Kobiety z takimi paznokciami nie mają już tak dużego wyboru. Tutaj najlepiej postawić na spiczastą końcówkę, która wygląda najlepiej – optycznie wyszczupla palec i wydłuża całą dłoń. To obecnie jeden z najbardziej popularnych kształtów, dlatego nie musisz się martwić. Pamiętaj jednak, że tego typu paznokcie są najbardziej narażone na pękanie. Szpiczasty, wąski i długi paznokieć może pękać, jeśli nie będzie dobrze pielęgnowany. Korzystaj zatem z odżywek do paznokci i często odwiedzaj swoją kosmetyczkę. Jeśli nie masz pod ręką żadnej odżywki czy olejku, wykorzystaj pewien patent. Skorzystaj z odżywki do rzęs o naturalnym składzie i nałóż odrobinę na każdy z paznokci. Następnie wetrzyj całość w płytkę. To dobrze odżywi paznokieć.

Wybierając kształt paznokcia, nie kieruj się tylko tym, co jest obecnie modne. Wybierz go po to, by twoja dłoń wyglądała jak najbardziej korzystnie.