Są ubrania, które bez żadnego wątpienia zasługują na miano ponadczasowych. Są to takie elementy garderoby, które nigdy nie wyjdą z mody i które powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety. Warto wiedzieć, jakie stylizacje będą zawsze modne, by być przygotowanym na różne okazje i mieć pewność, że będzie wyglądać się naprawdę na czasie.

Klasyczna mała czarna

Czarna sukienka to taki element garderoby, który jest modny od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by wkrótce miało się to zmienić. Klasyczna mała czarna może przybierać różne formy, jednak zawsze jest elegancka, kobieca i wyrafinowana. Czerń to kolor, który stanowi doskonałe tło dla różnego rodzaju dodatków. Stąd też mała czarna świetnie będzie wyglądać z okazałą biżuterią, oryginalną kopertówką czy też ciekawą marynarką. Warto do niej dobrać klasyczne szpilki bądź też sandały na platformie, które optycznie wydłużają nogi i będą akcentem przyciągającym uwagę w całej stylizacji. Każda stylizacja, w której główną rolę będzie odgrywała czarna sukienka sprawi, że kobieta będzie wyglądała dobrze.

Jeansy i marynarka

Jeansowe spodnie na początku funkcjonowały jako element garderoby roboczej. W krótkim czasie jednak się to zmieniło i obecnie denimowe elementy garderoby ma w swojej szafie każda kobieta. Stylizacja, która zawsze się obroni to proste, klasyczne jeansowe spodnie w jednym kolorze, połączone z marynarką. Ostatnimi czasy bardzo modne są marynarki oversizeowe, które doskonale komponują się z prostymi spodniami. Aby tego typu stylizacja wyglądała naprawdę dobrze, można uzupełnić ją o szpilki bądź też obuwie sportowe. Nie można zapominać o ciekawych dodatkach – duże okulary słoneczne, ciekawy naszyjnik oraz damski zegarek – to wszystko sprawi, że stylizacja stanie się kompletna.

Koszula i ołówkowa spódnica

Ołówkowa spódnica w połączeniu z koszulą to zestaw, który fantastycznie sprawdzi się nie tylko w pracy. Oczywiście, może on stanowić bazę biznesowej stylizacji, jednak równie dobrze będzie wyglądał na randce czy też wieczornym przyjęciu. Ołówkowa spódnica to element garderoby, który fantastycznie podkreśla kobiecą talię i wygląda bardzo dobrze na praktycznie każdym typie sylwetki.

Połączyć ją można z koszulą w praktycznie każdym kolorze. Przy tworzeniu biznesowej stylizacji warto zadbać o to, by koszula była prosta i w neutralnym kolorze. Natomiast jeśli chodzi o mniej formalne okoliczności, można zdecydować się na jedwabną, błyszczącą koszulę, która będzie z daleka przyciągać uwagę.

Kobieca sukienka w kwiaty

Stylizacja, w której główną rolę będzie odgrywała kobieca sukienka w kwiaty, z pewnością będzie modna zawsze. Wszystko dlatego, że ciężko znaleźć bardziej kobiecy element garderoby, niż sukienka we florystyczne wzory. Kwiaty przewijające się na ubraniach to bardzo popularny motyw, który modny jest od wielu lat, zwłaszcza w sezonie wiosennym.

Tego typu sukienkę warto połączyć z lekkim sweterkiem, słomkowym kapeluszem i prostą torebką, by otrzymać elegancki, wyrafinowany zestaw na wiosnę i lato.