Makijaż, aby być wyrazisty, musi być kompletny. Często kobiety zapominają o pewnym drobnym elemencie, który potrafi dać spektakularne efekty i podkreślić ich naturalną urodę. Aby idealnie podkreślić oko i sprawić, że będzie wyraziste, warto pamiętać również o makijażu brwi. Jak go zrobić, żeby dodawał uroku i wyglądał naturalnie?

Brwi jak malowane – jak zrobić idealny makijaż brwi?

Do czego może się przydać makijaż brwi? Przede wszystkim pozwala optycznie powiększyć powiekę i podkreślić oko. Dzięki niemu podkreślamy kolor włosków oraz uwydatniamy kształt tworzonego przez nie łuku. Choć mogłoby się wydawać inaczej, makijaż brwi nie jest wcale specjalnie trudny.

Prosty makijaż brwi na co dzień

Wiele pań rezygnuje z makijażu brwi, gdyż obawiają się, że nie będzie on wyglądał naturalnie. Oczywiście, jeśli zostaną źle dobrane kosmetyki, każdy makijaż może stać się karykaturą. Warto jednak nauczyć się, w jaki sposób w ciągu do dziennego makijażu wprowadzić lekkie podkreślenie łuków brwiowych kolorem, żeby wyglądały pięknie.

Jakie są etapy idealnego makijażu brwi?

Zawsze, bez względu na to, w jaki sposób później będzie prowadzony makijaż, należy zacząć od wyregulowania brwi, nadając im odpowiedni i pożądany kształt. W zależności od wieku najkorzystniej wyglądają inne opcje łuku. Młode dziewczyny mogą pozwolić sobie na mocno zarysowany i wygięty. Dojrzałe panie powinny raczej skupić się na nieco bardziej płaskich liniach. Jeśli nie mamy doświadczenia, lepiej zgłosić się do doświadczonej kosmetyczki, która doradzi również, w jaki sposób pielęgnować brwi, aby były zdrowe i gęste. Istnieje szereg odżywek, które dzięki regularnej aplikacji pozwalają poprawić ogólną kondycję włosków. Nakłada się je codziennie, a na efekt nie trzeba wcale długo czekać – można go zaobserwować już po kilku tygodniach.

Zasady malowania brwi – Yves Rocher kredka do brwi czy cienie do malowania brwi?

Zanim rozpoczniesz malowanie włoski należy dokładnie wyczesać szczoteczką i przygładzić. Dopiero wówczas można rozpocząć aplikację preparatów przyciemniających kolor brwi.

Wybierając kosmetyk, który będzie nam służył do malowania brwi, zwróć szczególną uwagę na jego kolor. Powinien być on jak najbardziej zbliżony do naturalnej ich barwy. Wówczas unikniemy efektu przerysowania i karykaturalności.

W przypadku makijażu brwi należy stosować skośnie ścięty pędzelek, zaopatrzony w twarde i sztywne włosie, które służy do modelowania konturu.

Jeśli zdecydujesz się na kredkę (np. Yves Rocher kredka do brwi), pamiętaj, żeby nie była ona zbyt tłusta. W przeciwnym razie nadmiar kosmetyku będzie się osadzał na włoskach i tworzył nienaturalny efekt zbyt ciemnych brwi oraz nieestetyczne grudki.

Na koniec warto użyć żelu utrwalającego efekt. Nakłada się go szczoteczką, jak zwykłą odżywkę. Znacząco poprawia wytrzymałość makijażu, utrzymując się przez cały dzień.

Idealne brwi powinny być zwieńczeniem każdego idealnego makijażu. Podkreślają, uwydatniają i po prostu zdobią twarz.