Stylizacje z marynistycznymi akcentami doskonale sprawdzą się nie tylko podczas wakacji nad morzem, ale również w górach czy w mieście. Dyskretna elegancja, jakiej dostarczają tego rodzaju stroje, w połączeniu z przykuwającym uwagę, stylowym wyglądem sprawia, że styl marynistyczny cieszy się ogromną popularnością.

Na czym właściwie polega styl marynistyczny?

Styl marynarski, jak sama nazwa wskazuje, powstał w oparciu o stylizacje marynarzy. Co za tym idzie, najpopularniejszymi barwami są te, które można było znaleźć na strojach mężczyzn na statkach dziesiątki lat temu, czyli granat i biel, jednak obecnie odchodzi się od tego typu ograniczeń. Wśród ubrań w stylu marynistycznym, które można znaleźć np. na stronie https://bytom.com.pl/c-polo, dostępne są także ubrania w zupełnie innych odcieniach. To pozwala na znalezienie wariantu kolorystycznego, który będzie odpowiadał każdemu!

Najciekawsze stylizacje w stylu marynistycznym

Męskie stylizacje marynistyczne pozwolą na uzyskanie ciekawego looku i jednoczesne zachowanie komfortu. Wśród najprostszych, a zarazem najpopularniejszych opcji znajdują się chociażby stylizacje z koszulkami polo. Tego typu górna część odzieży w marynarskie pasy połączona z prostymi szortami i męskimi sandałami to idealny wybór na najgorętsze, letnie dni. Taki strój może sprawdzić się zarówno na co dzień, jak i na spotkanie biznesowe w okresie letnim, z tym że w tym drugim przypadku dobrym pomysłem może okazać się zastąpienie szortów chinosami czy lnianymi spodniami o prostym kroju.

Stylizacje marynistyczne sprawdzają się także w stylizacjach typu casual business. Połączenie prostego, zapewniającego komfort polo z prostymi spodniami i elegancką lub nieco sportową marynarką może być świetnym wyborem na spotkanie z klientem lub współpracownikami, a nawet popołudniową randkę. Dołączone do tego proste sneakersy lub męskie półbuty uzupełnią stylizację, nadając jej niepowtarzalnego charakteru.

Indywidualizm jest ważny

Warto pamiętać, że choć stylizacje marynistyczne wiążą się z pewnymi zasadami, nie można także zapominać o indywidualizmie. Nawet jeśli poszczególne elementy stroju nie wpisują się w pełni w styl marynarski – nie oznacza to, że nie możemy bawić się modą. Umiejętnie łącząc ze sobą poszczególne elementy można stworzyć naprawdę ciekawe stylizacje, które będą wpisywać się w styl marynistyczny jedynie częściowo.

Przykładowo, ciekawą opcją może być zestawienie polo w marynistyczny wzór z dresowymi spodniami. Taka codzienna stylizacja to wyjątkowo ciekawa opcja m.in. na wieczorne wyjście z pupilem czy niezobowiązującą domówkę w gronie przyjaciół. Warto poszukiwać rozwiązań, które będą nie tylko modne, ale również zapewnią komfort bez względu na sytuację!

Styl marynistyczny pojawia się wśród letnich trendów niemalże każdego roku. Inwestując w kilka elementów garderoby powiązanych z tym letnim hitem możemy mieć pewność, że ubrania po zakończeniu sezonu nie wyjdą z mody – co sprawia, że wyglądamy stylowo, a także działamy ekologicznie!