Trening push pull

Treningi dzielone wykazują się dużą efektywnością. Jednym z nich jest push pull, dzięki któremu można spalić wiele kalorii, a także efektywnie rozbudować mięśnie. Główne zalety tego treningu to efektywność, odpowiednia regeneracja oraz proste zasady. Trening polega na stosowaniu zestawów ćwiczeń, które aktywizują określone grupy mięśniowe. Pierwszego dnia trenowana jest jedna grupa mięśniowe, a kolejnego inna grupa odpowiedzialna za przeciwne ruchy. Zasady treningu nie są skomplikowane.

Zasady treningu push pull

Pierwszy trening czyli push, powinien zawierać ćwiczenia na wyciskanie. Drugi trening zaś polega na wykonywaniu ćwiczeń na przyciąganie, podnoszenie. Z racji tego, że wiele z tych ćwiczeń wymaga zastosowania hantli oraz specjalistycznego sprzętu, tego rodzaju trening warto wykonywać na siłowni. Ćwiczenia push i pull trzeba wykonywać naprzemiennie. Jednego dnia skupiamy się na ćwiczeniach push, a kolejnego dnia na ćwiczeniach pull. Warto także pamiętać o przerwach, które są potrzebne dla odpowiedniej regeneracji organizmu.
Jeśli chodzi o ćwiczenia na wypychanie, przykładowe to podnoszenie hantli w pozycji leżącej, wspięcia, przysiady, ćwiczenia na maszynie, polegające na prostowaniu nóg. Ćwiczenia pull to na przykład kołyska, wiosłowanie, uginanie nóg w pozycji leżącej na brzuchu czy podciąganie.

Schematy treningowe

Push pull plan może być skomponowany na różne sposoby, w zależności od możliwości osoby trenującej. Oto przykłady:

  1. Poniedziałek – Push,
  2. Wtorek – Pull,
  3. Środa – Wolne,
  4. Czwartek – wolne,
  5. Piątek – Push,
  6. Sobota – Pull,
  7. Niedziela – Wolne,

Oto drugi przykładowy plan:

  1. Poniedziałek – Push,
  2. Wtorek – Wolne,
  3. Środa – Pull,
  4. Czwartek – Wolne,
  5. Piątek – Push,
  6. Sobota – Wolne,
  7. Niedziela – Push.

To jedynie dwa przykłady. Możliwości rozwiązań jest więcej. Warto zastanowić się nad swoimi możliwościami i preferencjami, a następnie na ich podstawie rozpisać trening.