Pierścionki zaręczynowe z białego złota to obecnie jedna z najmodniejszych, biżuteryjnych propozycji. Stanowi ona doskonałą alternatywę- znacznie bardziej wyszukaną i szlachetną- dla srebra, które raczej w przypadku zaręczyn nie znajduje zastosowania. W praktyce, białe złoto przepięknie łączy się zarówno z brylantami jak i z innymi kamieniami szlachetnymi o różnym wybarwieniu. Dzięki wspaniałemu pierścionkowi zaręczynowemu oświadczyny mogą być jeszcze bardziej wyjątkowe, a zaproponowana biżuteria może jeszcze lepiej wpasować się w gust oraz styl obdarowywanej osoby. Jakie propozycje na pewno warto wziąć pod uwagę?

Pierścionki zaręczynowe z szafirem dla miłośniczek chłodnych tonacji

Co prawda pierścionki posiadające szafir umieszczony w formie oczka w centralnej części biżuterii są dostępne zarówno w wersji z żółtym jak i z białym złotem. Trzeba jednak przyznać, że głęboki, intensywny i niesamowity kolor szafiru wręcz idealnie komponuje się w pierścionkach zaręczynowych z białego złota tworząc elegancką i chłodną kompozycję. Szafiry należą bezsprzecznie do jednych z najpiękniejszych kamieni – warto zadbać więc o ich odpowiednią oprawę. Wspaniale komponują się w zestawieniu z niewielkimi brylancikami, co od razu podbija wartość takiej biżuterii. Decydując się na pierścionki zaręczynowe z białego złota z szafirem w roli głównej pamiętajmy też o tym, że ludzie od lat przypisywali temu kamieniowi wręcz magiczne właściwości.

Nietuzinkowe połączenie czarnych i białych brylantów

Najbardziej klasycznym połączeniem jest oczywiście biało złoto oraz brylant w formie mniejszego lub większego oczka. Dlatego też idąc o krok dalej warto zobaczyć pierścionki zaręczynowe z białego złota, w których połączono zarówno białe jak i czarne brylanty. Centralnym kamieniem jest czarny brylant, który otulony został mniejszymi, białymi brylancikami, które znajdują się także na bazowej, frontowej części pierścionka. Taki model wygląda znacznie bardziej oryginalnie, ale nadal nawiązuje do klasyki poprzez stonowane, pasujące do wszystkiego kolory bieli oraz czerni.

Pierścionki o koronie w kształcie kwadratu

Zdecydowanie najczęściej można się spotkać z pierścionkami zaręczynowymi z białego złota, które posiadają koronę w kształcie oczka. Dlatego też tak interesującą alternatywą są propozycje pierścionków, w których korona otulająca centralny kamień- chociażby brylant- przyjmuje formę kwadratu. Sam brylant centralny jest otoczony przez mniejsze brylanty boczne na koronie, co sprawia, że całość przepięknie się błyszczy i od razu rzuca się w oczy. Jak widać, pierścionki zaręczynowe mogą być bardzo różnorodne, a ich projekt może nas zaskoczyć.