Oprócz samych kosmetyków jest również drugi rodzaj akcesoriów, które powinny się znaleźć w każdej bardziej lub mniej profesjonalnej kosmetyczce. Pomagają one w nakładaniu poszczególnych preparatów, umożliwiają precyzyjnie modelowanie różnych elementów twarzy. Mowa oczywiście o pędzlach do makijażu (takich jak Glamshop pędzle). Jak je stosować właściwie i który służy do jakich czynności?

Jak kupować pędzle do makijażu?

Wszyscy makijażyści doradzają, żeby nie kupować całych zestawów, a skupić się na zdobywaniu pojedynczych pędzli dobrej jakości, dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Na co trzeba zwrócić uwagę na początek? Ważne jest przede wszystkim włosie, z którego pędzel wykonano. Można wybierać pomiedzy produktami naturalnymi z bobrzej, wiewiórczej lub sobolowej sierści albo postawić na produkty syntetyczne.

Później trzeba zwrócić uwagę na to, jak pędzel jest zbudowany, czy ma solidny trzonej oraz jak wygląda łączenie skuwki z włosiem i trzonkiem. Od tego zależy czy pędziemy mogły go używać przez dłuższy czas, czy raczej szybko przyjdzie wyrzucić go do kosza.

Przejdźmy teraz do opisu najbardziej podstawowych rodzajów pędzli, które powinna mieć niemal każda kobieta.

Pędzle do pudru

Jest jednym z największych w całym pędzlowym świecie. Ma dużą, zaokrągloną główkę. Pozwala nakładać puder od razu na dużej powierzchni twarzy, bez konieczności wykonywania wielu ruchów.

Pędzle do nakładania różu

Zazwyczaj są nieco mniejsze niż wcześniej omówiony pędzel do pudru. Ich główki są ukośnie ścięte. Warto zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę na rodzaj włosia – im delikatniejsze, tym będzie lepsze dla naszej skóry. Kształt pędzla pozwala na dobre wychwytywanie pigmentów i rozprowadzenie ich na delikatnej skórze. Sprawia on również, że bez najmniejszego problemu udaje się nakładać produkt pod skosem. Jego miękkość z kolei umożliwia roztarcie kosmetyku, aby nie uzyskać efektu sztucznych rumieńców na twarzy.

Pędzle do makijażu oczu

Są to zazwyczaj niewielkie pędzle o krótkim włosiu, mocno zbitym i płaskim. Najczęściej są one zakończone lekko okrągle lub stożkowo. Korzystanie z pędzli zamiast aplikatorów pozwala na dokładne dozowanie kosmetyku i uzyskanie subtelnych przejść tonalnych, dzięki czemu makijaż wygląda zawsze perfekcyjnie.

Pędzle do brwi

Choć często o tym zapominamy, makijaż brwi jest kluczowym elementem dopełniającym każdej stylizacji. Optycznie powiększa oko, unosi powiekę i sprawia, że wyglądamy na bardziej promienne i wypoczęte. Pędzle służące do makijażu brwi są bardzo krótkie i sztywne, dodatkowo ścięte skośnie. Warto wybrać wariant, w którym z drugiej strony jest szczoteczka do rozczesywania brwi, która pozwoli idealnie je wystylizować.

Jak czyścić pędzle?

Istnieje jeszcze wiele innych odmian pędzli. Warto poznać je wszystkie, sprawdzając ofertę glamshop pędzle. Trzeba też pamiętać, że pędzle wymagają regularnego mycia. Najlepiej robić to raz w tygodniu w ciepłej wodzie z odrobiną żelu anybakteryjnego lub szamponu dla dzieci. Zamaczamy pędzel w wodzie i czyścimy go. Później należy przemyć go w czystej wodzie i zostawić do wyschnięcia w pozycji poziomej. Dzięki temu posłużą nam przez naprawdę długi czas.