Okulary w dzisiejszych czasach to coś więcej niż tylko narzędzie do korekcji wzroku. Prawidłowo dobrane oprawki potrafią wspaniale podkreślić naturalną urodę każdej kobiety oraz wspaniale się do niej dopasować. Kluczem do sukcesu jest wybór oprawek w odpowiednim kolorze oraz wykończeniu, co przy bogatym asortymencie sklepów z okularami nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Jakie oprawki powinny nosić reprezentantki poszczególnych typów urody?

Idealne okulary dla każdej kobiety

Przy wyborze oprawek powinniśmy kierować się trzema podstawowymi kryteriami – kształtem twarzy, typem urody oraz własnymi preferencjami. Nawet najlepiej dopasowane i pięknie zdobione oprawki nie będą chętnie ubierane, jeśli nie podobają się ich właścicielce! W tym artykule zajmiemy się dopasowaniem oprawek do typu urody, który warunkuje w jakim kolorze powinny być utrzymane okulary oraz jakie cechy szczególne powinny posiadać. Typ urody wpływa także na to, czy będziemy mogły pozwolić sobie na bardziej wyraziste, kontrastowe oprawki, czy też lepszym wyborem będą dla nas stonowane okulary, które pięknie “stopią” się z naszą mniej wyrazistą urodą.

W podstawowej analizie kolorystycznej wyróżnia się cztery typu urody, które odpowiadają czterem porom roku – wiosnę, lato, jesień oraz zimę. Nowoczesne podejście do analizy rozszerza podstawową klasyfikację rozbudowując ją do 12 typów – każda pora roku posiada dodatkowe trzy podtypy, które dokładniej opisują specyfikę urody jej przedstawicielek. Do właściwego doboru oprawek wystarczający jest jednak podstawowy podział na cztery typy urody i to właśnie nim zajmiemy się poniżej. W pierwszej kolejności warto więc pokusić się o sprawdzenie, do którego typu urody się zaliczamy, a następnie dowiedzieć się, jakie powinny być idealne oprawki dla nas.

Oprawki okularów dla czterech typów urody

Pierwszym typem urody jest wiosna, która posiada ciepły odcień cery, włosów i oczu. Oczy pani wiosny są zazwyczaj niebieskie, zielone lub złoto-brązowe. Najlepiej wygląda ona w jasnych kolorach, które podkreślają jej ciepłą, subtelną urodę. Najlepsze oprawki dla przedstawicielki tego typu urody powinny być utrzymane w ciepłej i dość jasnej kolorystyce – mogą być złote, jasno-brązowe, łososiowe, beżowe lub koralowe. Pani lato to z kolei reprezentantka chłodnego typu urody, która świetnie wygląda w raczej zimnych, jasnych kolorach. Idealne oprawki dla niej to te w jasnym kolorze niebieskim, szarym, srebrnym, lawendowym, różowym oraz białym.

Pani jesień najczęściej kojarzona jest z rudawymi włosami, zielonymi oczami oraz jasną karnacją usianą złocistymi piegami. Najlepiej dopasowane do jej urody będą ciemniejsze oprawki w ciepłych kolorach ziemi – butelkowej zieleni, burgundu, ciemnego brązu czy złota. Zimowy typ urody może mieć zarówno jasną cerę, jak i skórę w oliwkowym odcieniu. Przedstawicielki tego typu urody łączą natomiast ciemne włosy i wyrazista oprawa oczu, które wymaga odpowiedniego podkreślenia okularami. Pani zima powinna wybierać ciemne, grubsze oprawki w kolorze srebra, czerni, ciemnych fioletów i czerwieni, które w optymalny sposób podkreślą jej kontrastową i wyrazistą urodę.