Kolorowe pigmenty przenoszą jakość manicure do nowej rzeczywistości, sprawiając, że odcień lakieru jeszcze nigdy nie był tak wyraźny, jednoznaczny i bajecznie barwny. Czym są pigmenty do paznokci? Jak je stosować? W jakiej formie występują?

O zdobieniach słów kilka

Jeszcze nie tak dawno zdobienia paznokci nie były wcale popularne. Dzisiaj nie ma manikiurzystki, która ich nie wykonuje. Stały się sztuką samą w sobie, której znajomość to must have każdej kosmetyczki. Paznokcie zdobi się brokatem, naklejkami, stemplami, malowanymi obrazkami czy szlachetnymi kamieniami. Nowym pomysłem są specjalne pigmenty do paznokci, które wielu stylistkom paznokci powinny przypaść do gustu. Dzięki nim manicure znaczy dziś więcej. Przy pomocy pigmentów można stworzyć wyjątkowo precyzyjne i niebanalne, a także niepowtarzalne zdobienia i przede wszystkim ożywić kolor. Można je mieszać z produktami żelowymi i z lakierami hybrydowymi, by w ten sposób zwiększyć nasycenie koloru.

Pigmenty do paznokci – w jakiej formie występują?

Pigmenty to inaczej barwniki. Mogą być organiczne (naturalne) lub syntetyczne (sztuczne). Można je stosować do zdobienia paznokci lub jako dodatek do lakieru, który zwiększa intensywność barwy. Na rynku są dostępne pigmenty do paznokci w różnych postaciach: proszku, pyłku, pasty, a nawet żelu. Mogą być pigmenty dające efekt dymu, lustra, stosowane do ombre czy modne – neonowe. Niektóre produkty wymagają utwardzenia w lampie UV, inne nie.

Jak stosować barwniki?

Stosowanie zależy od formy, w jakiej występują pigmenty. Zasadniczo trzeba wybrać odpowiednią ilość żelu lub innego produktu UV przeznaczonego do zdobień paznokci. Następnie zaaplikować materiał na paletkę do mieszania produktów. Kolejnym krokiem jest dodanie niewielkiej ilości pigmentu i staranne wymieszanie wszystkich składników. Tak powstała kolorowa masa nadaje się do wykonania przy jej pomocy zdobień lub zaaplikowania na całą płytkę paznokcia. Uwaga! Płytka paznokcia przed aplikacją musi zostać zabezpieczona odpowiednią bazą na przykład do hybrydy.

Efekt dymu – pigmenty do paznokci

Jak uzyskać efekt dymu przy zastosowaniu odpowiedniego pigmentu w manicure hybrydowym?

  • paznokcie należy przygotować do manicure hybrydowego
  • płytkę pomalować bazą, a nastepnie utwardzić w lampie UV
  • na utwardzoną bazę nakłada się kolor hybrydowy
  • położony lakier utwardzamy w lampie UV (czynność można powtórzyć, warto zastosować czarny lakier lub inny ciemny kolor)
  • na utwardzony kolor należ nałożyć top i utwardzić w lampie UV
  • używając białego lakieru hybrydowego lub żelu namalować delikatne wzorki na płytce paznokcia
  • używając Cleanera i pędzelka do żelu trzeba rozmazać wzorki
  • całość utwardzić w lampie UV
  • teraz należy wklepać wybrany pigment
  • usunąć nadmiar pigmentowego pyłku, pokryć topem i utwardzić UV.