Pakowanie bagażu na wyjazd to zazwyczaj wyzwanie. Trudno zmieścić wszystko w niewielkiej walizce. Jedną z najistotniejszych części bagażu jest zazwyczaj kosmetyczka, a w niej wszystkie niezbędne kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, które przydadzą się podczas odpoczynku. Co powinniśmy bezwzględnie ze sobą zabrać, a co możemy sobie odpuścić? Poniżej zamieszczamy listę kosmetyków, które są idealne na wyjazdy.

Kosmetyczka podróżniczyki – co musi się w niej znaleźć?

Urlop to czas relaksu i odpoczynku. Raczej nie chcemy wówczas spędzać wielu godzin na malowaniu się i układaniu włosów. Co zatem zrobić, żeby każdego dnia wyglądać pięknie, nawet jeśli nie będziemy mieć kompletnego makijażu? Jakich kosmetyków nie może zabraknąć w naszym bagażu podróżnym?

Krem z filtrem

Dobry krem z filtrem to bezwzględna podstawa każdej kosmetyczki, bez względu na to, czy jedziemy na weekend w polskie góry, czy do ciepłych krajów. Promienie słoneczne mają bardzo zły wpływ na stan naszej skóry należy ją zatem dobrze zabezpieczyć. Warto zainwestować w wysokie filtry 30 lub 50. Nie oznacza to bynajmniej, że nie będziemy się opalać, a tylko, że nasza skóra nie ulegnie poparzeniu.

Kosmetyki kolorowe

Choć podczas urlopu często nie mamy ochoty nakładać pełnego make upu, to warto zabrać ze sobą ulubiony tusz do rzęs, cienie do powiek w odcieniach beżu. Pozwoli to na uzyskanie subtelnego makijażu, jeśli byłybyśmy zmuszone do wyjścia na przykład na elegancką kolację.

Sprawny demakijaż

Zawsze powinnyśmy mieć ze sobą mleczko do demakijażu oraz tonik. Dodatkowo, jeśli planujemy być w dłuższej podróży warto również zabrać chusteczki do demakijażu, które pozwolą usunąć pozostałości pudru, cieni i tuszu do rzęs nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, gdy nie miałybyśmy dostępu do łazienki.

Czystość w każdej sytuacji

Oprócz chusteczek do demakijażu świetnie sprawdzają się również mokre chusteczki do ciała – to świetne rozwiązanie, zwłaszcza w dłuższej podróży.

Podkłady – Maybelline age rewind podkład

Nie każda kobieta ma ochotę nakładać podkład na twarz, kiedy jedzie na wakacje. Jeśli jednak czujemy, że nasza skóra tego wymaga, można zabrać na przykład Maybelline age rewind podkład. Ma on działanie mocno wygładzające, a przy tym lekką formułę, idealną na wakacyjny czas.

Często panie szukają jednak sposobu, jak ujednolicić kolor skóry. Świetnym wyjściem w takiej sytuacji są kosmetyki z serii BB. Łączą one w sobie zbawienną odżywczość kremu z matującą i kryjącą funkcją podkładu. Bardzo często mają również filtr ochronny, podobnie jak kremy na dzień.

Puder mineralny

To najlepszy przyjaciel każdej kobiety, którego zawsze powinna mieć ze sobą w kosmetyczce. Pozwala idealnie wykończyć makijaż lub dokonać poprawek w ciągu dnia, gdy po wielu godzinach zwiedzania zauważymy, że świeci się nam nos lub czoło. Warto szukać wariantów o subtelnym, w pełni dopasowanym do koloru naszej skóry odcieniu, którego skład wzbogacono rozświetlającymi cząstkami. Szczególnie pięknie wygląda to na skórze lekko muśniętej słońcem. Dodajmy sobie nieco blasku w czasie wyjazdu.