Bardzo dużo mówi i pisze się o tym, jak stworzyć manicure zgodny z najnowszymi trendami. Jednak zdecydowanie za mało informacji dotyczy tematu: modny pedicure. A to przecież dzięki niemu nasze stopy latem mogą wyglądać więcej niż zjawiskowo. Dlatego też w tym artykule postanowiliśmy tę zbyt często pomijaną kwestię. Przejrzeliśmy aktualne trendy oraz przepytaliśmy stylistki i ich klientki. Na tej podstawie powstało poniższe subiektywne zestawienie.

Najmodniejsze zdobienie paznokci na stopach

Podobnie jak w przypadku dłoni, tak i na stopach ostatnio niezwykle popularne są odcienie nude. Tu modne kolory pedicure to więc wszelkie pudrowe tonacje różów, beżów czy bieli. Sprawiają one, że płytki paznokciowe wyglądają niezwykle naturalnie i zdrowo, a jednocześnie nie są mocnym elementem stylizacyjnym. Wystarczy że na płytkę paznokciową zostanie zaaplikowana odpowiednia baza hybrydowa do pedicure którą pokryjemy topem i nic więcej nie będziemy musieli tu robić. Gdy więc kochasz minimalizm w swoim looku – ten trend jest właśnie dla Ciebie.

Inny pomysł na paznokcie na stopach to powrót do zwierzęcych printów – panterek, cętek czy nawet wzorów imitujących skórę węża. Co by nie powiedzieć, takie zdobienia również bezpośrednio wiążą się z naturą, jednak są one dużo bardziej zdecydowane, nadające mocnego charakteru stylizacji. Jeśli więc jesteś odważną kobietą, która chce pokazać nieco pazura, koniecznie spróbuj tego rozwiązania.

Kolejne modne kolory paznokci na stopach to te, dzięki którym płytka paznokciowa będzie przypominać przepiórcze jajo. Możesz wykorzystać ziemiste odcienie które posiada naturalna skorupka, ale też nieco pofantazjować decydując się na tonacje błękitne czy jasnoróżowe. Bez względu na to, który z nich wybierzesz, po utwardzeniu lakieru hybrydowego zaaplikuj top z kropeczkami imitującymi te pochodzące właśnie z jaja przepiórki. Ta mała zmiana wprowadzi rewolucję na Twoich stopach!

Ostatnia ważna stylizacja paznokci na stopach której absolutnie nie możemy pominąć to ta po brzegi wypełniona złotymi drobinkami. Wykonasz ją wykorzystując folie do zdobień w odcieniu gold lub rose gold. Matową powierzchnię wybranej folii przykładasz do warstwy dyspersyjnej lakieru hybrydowego. Gdy efekt Cię zadowala, zabezpieczasz pedicure topem, umieszczasz go pod lampą celem utwardzenia i po sprawie.

A Wy, znacie jeszcze jakieś ciekawe trendy w manicure? Jeśli tak, koniecznie nam o nich powiedzcie. Chętnie je osobiście przetestujemy i powiemy, co myślimy na ich temat. Z góry dziękujemy za wszystkie inspiracje.

»