Kobiety zawsze pragną prezentować się olśniewająco. Jednym z elementów zadbanego wyglądu są piękne dłonie z idealnie zrobionym manicurem. Istnieje wiele metod, z których można korzystać. Jednym z najpopularniejszych ostatnio są bez wątpienia lakiery hybrydowe. W niniejszym tekście postaramy się pokazać, czym są hybrydy, jakie są ich właściwości oraz jak je stosować, aby zdobiły paznokcie przez jak najdłuższy czas.

Czym są lakiery hybrydowe

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Jakie powinny być moje lakiery hybrydowe?”, to warto na początek dowiedzieć się, czym w ogóle hybrydy są. Wokół nich powstało wiele legend i mitów, mających stosunkowo niewiele wspólnego z prawdą.

Czym są hybrydy? To polimerowa odmiana lakieru do paznokci, wyróżniająca się zwiększoną twardością i intensywnymi kolorami, które otrzymuje się dzięki zastosowaniu mocnych pigmentów. Obecna technologia i miniaturyzacja sprzętu sprawiają, że bez najmniejszych trudności manicure hybrydowy można wykonywać samodzielnie w domu, bez konieczności regularnego odwiedzania salonu kosmetycznego. W jaki sposób można to zrobić?

Moje lakiery hybrydowe – jak zrobić samodzielnie manicure hybrydowy?

Aby wykonać idealny manicure hybrydowy trzeba się zaopatrzyć w kilka potrzebnych akcesoriów, między innymi: lampę do utwardzania lakieru, bazę pod lakier, barwny lakier hybrydowy, lakier wierzchni oraz blok polerski, pilnik, zmywacz do paznokci, waciki i patyczek.

Każdy manicure rozpoczynamy od odsunięcia z pomocą patyczka skórek. Następnie należy nadać paznokciom pożądany kształt. Blokiem polerskim matowimy płytkę paznokcie. Po zakończeniu tych czynności paznokieć należy dokładnie umyć i odtłuścić (np. zmywaczem do paznokci).

Później przystępujemy do malowania. Rozpoczynamy od nałożenia cienkiej warstwy bazy, którą utwardzamy pod lampą. W drugiej kolejności nakładamy barwny lakier i ponownie utwardzamy paznokieć pod lampą. Całość wykańczamy lakierem wierzchnim, który również należy utwardzić. Lakier wykończeniowy pozwala na uzyskanie pięknego połysku, intensywności koloru oraz trwałości.

Jak bezpiecznie zdejmować lakier hybrydowy?

Sporo wątpliwości odnośnie lakierów hybrydowych dotyczy ich zdejmowania. Aby paznokcie były bezpieczne, należy to zrobić przez rozpuszczenie hybrydy lub jej spiłowanie.

Do rozpuszczenia lakieru potrzebujemy preparatu do zdejmowania lakieru, wacików i folii aluminiowej. Należy zacząć od delikatnego spiłowania topu hybrydy z pomocą pilnika do paznokci. Następnie nakłada się preparat na wacik lub folię i przykłada do płytki. Palec z wacikiem owija się folią i pozostawia na 10 minut. Po tym czasie lakier będzie popękany i łatwo odejdzie od płytki.

Kto może nosić manicure hybrydowy?

Lakiery hybrydowe to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych które nie mają zbyt wiele czasu, a także cenią komfort i wygodę. Zastosowanie trwałych technologii sprawia, że paznokcie utrzymują się w niezmienionej formie przez dłuższy czas (nawet do kilku tygodni), nawet pomimo codziennych obowiązków. Lakier nie odpryskuje, nie pęka, ani nie zmienia koloru. Paznokcie wyglądają zawsze nienagannie i są perfekcyjnym wykończeniem każdej, eleganckiej stylizacji.