Skóra, wraz z wiekiem, poddawana jest licznym czynnikom zewnętrznym i wewnętrznym. Do tego dochodzą procesy starzeniowe, ilość stresu, nawodnienie organizmu, wahania na wadze, czy ciąża. Z tych powodów tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja całego ciała odpowiednimi kosmetykami. Gama dostępnych produktów w drogeriach oraz aptekach jest bardzo duża. Zatem każdy znajdzie coś dostosowanego do własnych potrzeb. Ważne jednak, by wiedzieć czego szukać i na co zwracać szczególną uwagę!

ABC zdrowej skóry

Odpowiednia pielęgnacja skóry to proces złożony i czasami minie sporo czasu, zanim odkryjemy, czego tak naprawdę nasza warstwa ochronna potrzebuje. Niemniej jednak warto w kosmetykach szukać, jak najwięcej składników aktywnych. Stanowią je głównie witaminy, ale i hydromanil, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, woski i oleje.

Wśród witamin dominują: A, C, E, F. Każda z nich odpowiada za coś innego. Na co jednak można liczyć przy dłuższym stosowaniu? Między innymi na: wygładzenie zmarszczek, poprawienie napięcia i kolorytu skóry oraz jej rozświetlenie. Znacznie szybsza regeneracja niewielkich uszkodzeń oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych. Polecamy produkty do mycia ciała w Abena Sklep.

Nowość na rynku, czy trend wynikający z potrzeby…

Nie małym zaskoczeniem, dla miłośników dbania o swoje ciało, było celowe mycie ciała bez użycia wody. Chociaż w pierwszej chwili może to brzmieć zaskakująco, to taki proceder jest często praktykowany. Złośliwi stwierdzą, że najczęściej przez dzieci na koloniach. Fakt, taka pielęgnacja jest szczególnie wygodna podczas kempingów, biwaków, czy po prostu w trakcie podróży.

Drugą, znacznie ważniejszą przyczyną, sięgania po produkty do stosowania bez wody, są względy zdrowotne. Coraz częściej bowiem można spotkać się z nadwrażliwością na pewne składniki w kosmetykach. U niektórych ten stan może nawet doprowadzić do alergii kontaktowej. A co uczula?

Tak naprawdę każdy składnik oddziałuje w większym, czy mniejszym stopniu na barierę skóry. Negatywny wpływ zapoczątkuje, między innymi takie zjawiska, jak: podrażnienia, miejscowe opuchnięcia, wysypki, zaczerwienienia, świąd i wiele innych. Z tego względu lepiej unikać w kosmetykach alkoholu, parabenów, pochodnych ropy naftowej, czy zbyt intensywnej gamy zapachowej.

Odpowiednia pielęgnacja skóry to wręcz priorytetem w niektórych przypadkach. O nią szczególnie dbać powinny osoby z atopowym zapaleniem, alergicy, opiekunowie osób przewlekle chorych i leżących, czy opiekunowie noworodków i małych dzieci.

Mycie ciała bez wody z zastosowaniem specjalnie przygotowanej linii kosmetyków do niedrogie rozwiązanie, które może przyczynić się do polepszenia wyglądu skóry i pożegnania się raz na zawsze z suchą skórą! Takie balsamy doskonale zastąpią tradycyjne mydło. Nie tylko łagodnie oczyszczą ciało, ale i pomogą w leczeniu takich schorzeń, jak na przykład odleżyny.

Produkty do stosowania bez użycia wody w abenasklep.pl

Kąpiel bez wody – czy to skuteczne?

Powszechna kąpiel, czy branie prysznica, jednoznacznie wiąże się z wykorzystaniem sporej ilości środków myjących, które się pienią. Czy zatem mycie ciała bez użycia wody może być tak samo skuteczne?

Dermatolodzy na każdym kroku podkreślają, że nadmierne używanie środków myjących i odkażających, przyczynia się do pogorszenia się stanu jakości skóry. Nie tylko robi się szorstka i pozbawiona blasku, ale i pęka, pozostawiając wiele ran. Uszkodzeniom ulega zewnętrzna warstwa ochronna. Dlatego na co dzień ważne jest jej nawilżanie. Odpowiednie kosmetyki zatem nie tylko pozbędą się brudu, potu, ale i dbają o jej odpowiednie ph.

Produkty do stosowania bez wody są bezzapachowe. Nie stosuje się w nich również parabenów i środków, które mogą nasilać alergię. Przeznaczone są dla wszystkich, już od wieku niemowlęcego.

Inspiracją do powstania artykułu było odwiedzenie sklepu https://www.abenasklep.pl/