W dzisiejszych czasach dobry komputer to podstawowe narzędzie każdego studenta. Przede wszystkim ułatwia utrzymanie porządku w notatkach, przygotowanie ciekawych prezentacji czy wykresów. Jaki MacBook dla studenta? Wybierz idealny komputer dla siebie!

Jaki MacBook dla studenta? Wybierz idealny komputer dla siebie!

Jeszcze kilkanaście lat temu studenckie notatki tworzyło się w zeszytach. Dziś, kiedy dostęp do nowych technologii jest łatwodostępny, coraz więcej uczniów korzysta z komputerów. Nie ma się co dziwić. Zapisywanie najważniejszych informacji z zajęć, tworzenie prezentacji na zaliczenie na komputerze jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Należy jednak mieć na uwadze, że sprzęt musi być dobry, aby nas nie zawiódł, a jednocześnie dostosowany do potrzeb użytkownika. Do tego dochodzi kwestia przemieszczania się pomiędzy salami, a nawet i wydziałami, podróże czy wykonywanie kilku zadań jednocześnie. Jaki MacBook dla studenta wybrać?

Apple MacBook Air

Apple MacBook Air to jeden z najchętniej wybieranych komputerów przez studentów. To sprzęt, który odpowiada na wszystkie potrzeby uczących się osób. Nie należy do najtańszych, ale zdecydowanie jest wart swojej ceny. Jego niewątpliwą zaletą jest pojemna bateria, która zapewnia długą żywotność akumulatora. Nie musisz obawiać się, że sprzęt się rozładuje po całym dniu, spędzonych na wykładach. MacBook Air spokojnie wytrzyma kilkanaście godzin pracy na jednym ładowaniu.

Co więcej, jest kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu schowasz go w plecaku czy nieco większej torby. 13-calowa matryca zapewni Ci maksymalną wygodę podczas robienia notatek na zajęciach. Do tego dochodzi szybka praca, którą gwarantuje niezawodny procesor Intel Core czy czip M1 oparty o ARM. Całość dopełnia nowoczesny i elegancki design.

Poza tym Apple MacBook Air sprawdzi się również w codziennym użytkowaniu poza zajęciami np. w celach rozrywkowych. Granie nawet w wymagające gry czy oglądanie ulubionych seriali i filmów na nim to czysta przyjemność. A przecież po dniu spędzonym na uczelni, w warto się trochę zrelaksować, śledząc losy ulubionych bohaterów.

MacBook Pro

Świetnym wyborem jest również Apple MacBook pro, który powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. W porównaniu do MacBook’a Air jest szybszy i bardziej wydajny. Do tego większy, ponieważ kupisz go nawet z 16-calową matrycą. Warto mieć jednak na uwadze, że ze względu na większą wydajność, szybciej się rozładowuje. Musisz również zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebujesz komputera o tak świetnych parametrach i wykorzystasz to, co oferuje.

Poza tym MacBook Pro kosztuje więcej niż modele Air. Jeśli jednak zamierzasz korzystać z niego również poza uczelnią np. do pracy, to śmiało możesz w niego zainwestować. Tak naprawdę wybór jednego z tych dwóch modeli zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz rodzaju wykonywanych zadań. Jeśli pracujesz z programami graficznymi, obróbką wideo, tworzysz strony i aplikacje webowe, to zdecydowanie będzie on najlepszym wyborem.