Bujna oraz okazała broda to niesamowita chluba każdego brodacza. Niemniej, aby zarost pięknie się prezentował trzeba o niego odpowiednio zadbać. Wymaga on nie tylko używania każdego dnia wysokiej jakości kosmetyków, lecz także szczotkowania przy pomocy odpowiedniej szczotki. Jaki jest najlepszy kartacz do brody?

Kartacz a właściwa pielęgnacja brody

Kartacz czy szczotka do brody to jedne z najważniejszych atrybutów każdego mężczyzny posiadającego brodę. Ich głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z brody takich jak: martwy naskórek, resztki jedzenia, pozostałości kosmetyków oraz poszczególnych zanieczyszczeń w postaci kurzu i brudu.

Systematyczne używanie szczotki do brody poprawia w dużym stopniu ukrwienie skóry twarzy, co przyczynia się do szybszego wchłonięcia przez korzenie włosków poszczególnych składników odżywczych, zawartych w kosmetykach takich jak: olejek, szampon czy balsam.

Szczotkując brodę można także odpowiednio rozprowadzić sebum, które to tworzy na włoskach warstwę hydrolipidową, która to przypomina płaszcz ochronny właściwie chroniący skórę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak: promieniowanie UV, mróz czy wiatr.

Kartacz do brody to narzędzie, które doskonale wygładza oraz masuje brodę, dzięki czemu pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Ponadto poprzez użycie szczotki można nadać brodzie wymarzony kształt. Wśród wielu oferowanych produktów dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się kartacze LaCarter.

Włosie – istotny element kartacza do brody.

Przed zakupem wielu brodaczy zastanawia się jaki jest najlepszy kartacz do brody. Otóż do wyboru wszystkich osób zainteresowanych zakupem są szczotki do brody z włosiem syntetycznym oraz naturalnym. Większość doświadczonych brodaczy chwali sobie kartacze z włosiem naturalnym na przykład z dzika, które to posiadają strukturę włosa podobną do ludzkiego. Włosie to jest bogate w keratynę, która to odpowiada za zespolenie oraz wzmocnienie. Używając takiej szczotki można doskonale wygładzić brodę oraz dodać jej niesamowitego blasku.

Za najlepszy kartacz do brody uważany jest również taki, który posiada gęsto osadzone kępki włosia, które to znacznie mniej wnikają w brodę. Szczotki z ciaśniej usytuowanym włosiem doskonale sprawdzają się w przypadku posiadania małego i rzadkiego zarostu. Z kolei po szczotki z rzadszym włosiem powinni raczej sięgać panowie posiadający gęste oraz długie brody.

Podczas wyboru kartacza warto też zwrócić szczególną uwagę na twardość włosia. Na początek polecane są zawsze szczotki z włosiem o średniej twardości, a wraz z obyciem się z kartaczem można sięgnąć po taki, który to posiada twardszy włos.

Warto też wybrać odpowiedni kształt produktu. Obecnie w sprzedaży oferowane są zarówno typowe szczotki do brody wyposażone w rączkę, jak również typowe kartacze, które to nie posiadają uchwytu.

LaCarter – niezawodne kartacze do brody

Obecnie wybór kartaczy do brody jest ogromny. Pośród wielu z nich ogromnym uznaniem wśród tysięcy brodaczy cieszą się niezawodne oraz praktyczne o trwałe podczas użytkowania produkty LaCarter.

Ich regularne stosowanie sprawia, że broda jest dokładnie oczyszczona ze wszelkich zanieczyszczeń oraz posiada idealny kształt. W celu prawidłowego rozczesania oraz wygładzenia brody należy ją przeczesać przy pomocy wybranego kartacza zaczynając od policzka i kierując się w dół oraz od szyi w górę. Aby broda pięknie się prezentowała warto ją szczotkować dwa razy dziennie.

W celu utrzymania kartacza w należytej czystości warto go myć pod bieżącą wodą z użyciem szamponu. Czynność tą należy wykonywać około 2-3 razy w miesiącu.Kartacz do brody, to element który powinien posiadać każdy brodacz chcący cieszyć się z posiadania bujnej oraz w pełni zadbanej brody.