Trądzik bardzo często pozostawia na skórze nieestetyczne ślady w postaci czerwonych przebarwień. Jest to problem, który dotyczy nie tylko młodzieży, ale także dorosłych osób. Większość z nich zastanawia się, w jaki sposób pozbyć się szpecących śladów. Nawet jeśli problem trądziku zostanie wyleczony, to pamiątką po nim mogą być właśnie przebarwienia.

Jak wyglądają przebarwienia po trądziku?

Plamy po trądziku to płaskie punkty, które pojawiają się na skórze twarzy. Są one pozostałością po stanie zapalnym. Mogą one przybierać kolor jasnoróżowy, a nawet ciemnobrązowy. Ciemne przebarwienia są widoczne już na pierwszy rzut oka i mogą być problematyczne, jeśli chodzi o ich usuwanie.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na powstawanie przebarwień często ma wpływ nieodpowiednie obchodzenie się z trądzikiem. Mowa tutaj o wyciskaniu pryszczy bądź też ich rozdrapywaniu. W ten sposób często wywołuje się stan zapalny, który nieprawidłowo się goi, pozostawiając ślad w postaci przebarwienia.

W jaki sposób pozbyć się przebarwień potrądzikowych?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że duży wpływ na to, czy uda się pozbyć przebarwień, ma szybkość reakcji. Jeśli pryszcze się już zagoiły, ale pozostały po nich ślady, trzeba działać od razu. Świeże zmiany są bowiem o wiele łatwiejsze do usunięcia niż te, które są obecne na skórze twarzy od dłuższego czasu.

Warto wypróbować domowe metody leczenia przebarwień. Co prawda nie wykazują one tak wysokiej skuteczności jak zabiegi wykonywane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, niemniej jednak są o wiele tańsze, co może mieć dla niektórych osób kluczowe znaczenie.

Próbując walczyć z trądzikiem w zaciszu własnego domu można wypróbować krem z witaminą C. Dostępny jest on w każdej aptece. Doskonale wspiera on regeneracyjne funkcje skóry. Warto także postawić na zbawienne działanie naturalnych olejków. Codziennie nakładany na skórę twarzy olejek różany może przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Usuwanie przebarwień po trądziku a zabiegi medycyny estetycznej

W przypadku, kiedy domowe metody nie zdają egzaminu, można rozważyć wzięcie pożyczki online na raty w celu przeprowadzenia zabiegów medycyny estetycznej. Specjalista z pewnością dobierze takie zabiegi, które pozwolą raz na zawsze pożegnać problem przebarwień.

Najpopularniejszą metodą terapii są zabiegi laserowe. Lasery frakcyjne to nowoczesna metoda, która wykazuje minimalny stopień inwazyjności. Polega ona na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek w miejscu przebarwień, która odrastają całkowicie zregenerowane. To, ile zabiegów laserowych będzie potrzebne, jest zależne od tego, w jakim stanie znajduje się skóra pacjenta.

Wysoką skutecznością w zwalczaniu przebarwień potrądzikowych wykazuje się mikrodermabrazja. Jest to zabieg, podczas którego głęboko oczyszcza się skórę w gabinecie medycyny estetycznej. Stosowana regularnie mikrodermabrazja pozwala nie tylko na likwidację przebarwień potrądzikowych, ale także utrzymanie cery w dobrej kondycji, a także pozbycie się pierwszych zmarszczek.

Jak widać, osoby które chcą walczyć z przebarwieniami pozostałymi po trądziku, mają do wyboru wiele metod leczenia.