W okolicach marca i kwietnia u sporej części kobiet rozdzwaniają się dzwonki alarmowe przypominające o tym, że za kilkanaście tygodni trzeba będzie wyjść na plażę. Rozpoczynają się więc gorączkowe przygotowania. To właśnie wiosną stosuje się najwięcej zabiegów na ciało, laserowej epilacji, w końcu również pojawia się pytanie o zrzucenie zbędnych kilogramów. Czy na plażę można się przygotować w ciągu kilku tygodni?

  1. Zacznij od podstaw
  2. Plażowa sylwetka: stwórz plan działania

Zacznij od podstaw

Jeśli kobieta ma generalnie ładną i zgrabną sylwetkę, to oczywiście jej przygotowania do sezonu plażowego będą znacznie prostsze. Wystarczy zdrożyć przede wszystkim nieco więcej ruchu. Regularne ćwiczenia co 2-3 dni, wizyta na siłowni, dłuższe wybieganie, a nawet pilates pomogą przywrócić ciało do formy po zimie, popracować nad jego sprężystością, napięciem i usunięciem ewentualnych nadprogramowych kilku kilogramów. Jeśli dołożyć do tego kilka celowanych zabiegów na konkretne partie ciała, realizacja marzeń o zadbanej sylwetce na plażę jest w zasięgu ręki.

Jeśli jednak kobieta boryka się z niego większymi problemami – ma sporą nadwagę, widoczny cellulit, a jej kondycja jest daleka od ideału, dojście do idealnej sylwetki w 2-3 miesiące może być trudne. W takim przypadku należy sobie sformułować realne cele. Nie schudniesz może z rozmiaru 42 do 36, ale do 40, a czasem i do 38 możesz. Warto jednak w takiej sytuacji przygotować bardzo konkretny plan działania na wielu polach.

Plażowa sylwetka: stwórz plan działania

Wszystko zaczyna się od diety. Nie ma sposobu na obejście tego punktu. Pierwsze więc, co powinnaś zrobić, to przegląd szafek i lodówki. Należy z nich usunąć wszelkiego typu niezdrowe produkty. Warto pożegnać się (przynajmniej na jakiś czas) ze smażeniem potraw na głębokim tłuszczu, z majonezem, tłustymi serami, czerwonym mięsem, a przede wszystkim słodyczami i fast foodami. Warto rozważyć tabletki na odchudzanie, jednak nie jako zamiennik dla zdrowej diety, a jej wsparcie. Przede wszystkim chodzi tutaj o suplementację, która pozwoli zapewnić uczycie sytości i przyśpieszy procesy metaboliczne w organizmie.

W kontekście diety nie można zapominać także o odpowiednim nawodnieniu. Koniecznie należy wypijać dziennie 2-2,5 litra wody niegazowanej. Absolutnie należy zrezygnować z napojów słodzonych, gazowanych. Warto natomiast sięgnąć po herbaty ziołowe i napary. Oczywiście do dziennego nawodnienia nie wlicza się tradycyjnej herbaty i kawy, które zatrzymują wodę w organizmie. Jeśli więc zdarza ci się nadużywać kawy, warto pomyśleć nad ograniczeniem się do 1-2 filiżanek dziennie.

O ile dieta to 70% sukcesu, to jeśli chcesz zapracować na ładną sylwetkę i napięte ciało, musisz zacząć ćwiczyć. Nie chodzi tutaj jednak o to, aby wdrażać od razu jakieś mordercze treningi. Każda aktywność jest ważna. Jeśli więc długo nie ćwiczyłaś, nie zapisuj się od razu na tabatę, tylko spróbuj zadbać o kręgosłup na pilatesie, dużo spaceruj, truchtaj, być może z czasem przejdziesz do biegu. Jeśli jednak czujesz się gotowa, oczywiście możesz postawić na wymagające kardio, które pozwoli spalić kalorie. Nie zapominaj jednak, że do wyrzeźbienia ciała samo kardio nie wystarczy. Potrzebne są ćwiczenia siłowe (także w obciążeniem własnego ciała), które pozwalają rzeźbić mięśnie.

Oczywiście możesz wspomóc się także zabiegami kosmetycznymi, zarówno tymi bardziej inwazyjnymi, jak i tymi bardzo delikatnymi. Do tej drugiej grupy należy na przykład endermologia, bazująca na drenażu limfatycznym, który pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, usunąć wszelkiego rodzaju obrzęki i zastoje.

undefied