Starzenie się skóry to naturalny proces, który zachodzi w czasie. Ważne jest, aby rozpoznać oznaki starzenia się skóry stosunkowo szybko aby móc podjąć skuteczne środki zapobiegawcze.

Bardzo często zdarza się, że kobiety po trzydziestce zaczynają mieć zmarszczki wokół oczu i czoła. Wiele kobiet zamartwia się tym, że tracą na atrakcyjności, ale jest wiele sposobów aby poprawić kondycję naszej skóry.

Dlaczego warto kupować produkty kolagenowe?

Kolagen stosowany jest od wielu lat jako produkt pielęgnacyjny. Jego popularność wzrosła w ostatnich latach ze względu na korzyści dla skóry. Kolagen to białko, które znajduje się w organizmie i pomaga łączyć ze sobą tkanki i budować nową tkankę. Najpopularniejszym typem kolagenu w skórze jest typ I.

Kolagen pomaga nadać skórze zdrowy i młody wygląd, redukując zmarszczki, poprawiając elastyczność i wygładzając nierówną teksturę. Pomaga również poprawić teksturę, siłę i połysk włosów.

Kolagen można znaleźć w wielu różnych produktach, w tym w produktach do makijażu, takich jak podkład lub korektor, a nawet w produktach nawilżających lub produktach do pielęgnacji włosów, takich jak szampon lub odżywka. Wiele kobiet kupując kosmetyki pielęgnujące do skóry twarzy, wybiera te, które zawierają kolagen.

Rodzaj dostępnych produktów kolagenowych

Kolagen dostępny jest na rynku w różnej formie. Możesz dostać kolagen w pastylkach, powlekanych tabletkach, proszku, który powinno się rozcieńczyć w wodzie lub także w płynie. Każda z tych postaci ma swoje plusy i minusy. Natomiast najlepszym sposobem spożywania kolagenu jest picie. Wykazano, że kolagen do picia jest najlepiej przyswajalny przez organizm, co jest bardzo istotne. Daje najlepsze efekty. Wielu producentów w swojej ofercie posiada kolagen do picia z dodatkami takimi jak: minerały, witaminy. Zanim kupisz kolagen do picia, sprawdź wiarygodność producenta i przeczytaj opinie klientów. Sprawdź także ulotkę i przeczytaj jakie składniki zostały użyte. W razie uczulenia na jakikolwiek składnik, skonsultuj się ze specjalistą.

Rodzaje kolagenu naturalnie występującego w naszym organizmie

Istnieją dwa rodzaje kolagenu: kolagen typu I i kolagen typu II. Główną różnicą między nimi jest sposób ich syntezy w organizmie. Kolagen typu I jest syntetyzowany w skórze właściwej, natomiast kolagen typu II jest syntetyzowany w naskórku.

Suplementy kolagenowe można stosować w celu uzupełnienia diety lub leczenia schorzeń, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty lub fibromialgia.

Czy można uzyskać wystarczającą ilość kolagenu z pożywienia?

Istnieją dwa sposoby na wprowadzenie kolagenu do diety. Jedna to żywność, a druga to suplementy.

Pierwszym sposobem jest spożywanie pokarmów bogatych w kolagen, takich jak ryby, kurczak i wołowina. Możesz również jeść różne warzywa, takie jak jarmuż, szpinak i brokuły, ponieważ zawierają wysoki poziom tego białka.

Drugim sposobem jest przyjmowanie suplementu zawierającego kolagen. Istnieje wiele różnych rodzajów suplementów dostępnych na rynku, które mają różne mocne strony i korzyści dla zdrowia. Kolagen możesz dostać w postaci proszku, powlekanych tabletek czy także do picia. Zaleca się wybrać kolagen do picia ponieważ jest najlepiej przyswajalny przez organizm.