Praktycznie każdy, kto zastanawia się nad wykonaniem makijażu permanentnego, poszukuje informacji o tym, przez jaki okres czasu będzie się on utrzymywał. Wydawać by się mogło, że udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest niezwykle proste, jednak nie do końca, ponieważ trwałość makijażu uzależniona jest od wielu różnych czynników. O tym co należy wziąć pod uwagę, a także jaki jest szacowany czas trwałości – omówimy w dalszej części artykułu. Życzymy przyjemnej lektury!

Makijaż permanentny i jego trwałość

To o czym należy wspomnieć na samym początku, to przede wszystkim fakt, że makijaż permanentny nie jest na zawsze. Bez względu na to, do jakiego profesjonalnego salonu się wybierzesz, z czasem kolory po prostu zaczną blednąć, ale nie przejmuj się, ponieważ jest co całkowicie naturalne. Z tego względu zaleca się powtarzanie zabiegu co jakiś czas. Ile utrzymuje się makijaż permanentny? Jeżeli zabieg jest odpowiednio wykonany, a skóra zadbana to efekty można podziwiać od 2 do 5 lat.

Usta oraz oczy – jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Profesjonalnie wykonany zabieg przez linergistę to przepis na pięknie odkreślone usta oraz oczy. Jak długo możemy cieszyć się z jego pracy? Jeżeli barwniki są mocno napigmentowane to efekt może utrzymywać się nawet do 2 lat.

Brwi – ile czasu będą widoczne efekty?

Makijaż permanentny brwi stał się jedną z najpopularniejszych metod upiększania twarzy. Dla jego trwałości kluczowe znaczenie ma kilka kwestii m.in.:

  • jakość pigmentu wykorzystanego podczas zabiegu,
  • głębokość osadzenia pigmentu,
  • precyzja wykonania,
  • odpowiednia pielęgnacja skóry.

Jeżeli wszystko było na najwyższym poziomie i z dbałością o szczegóły to makijaż permanentny brwi może się utrzymywać nawet do 5 lat. Jednak to bardzo optymistyczna wersja. Najczęściej efektami możemy się cieszyć ok. 2-3 lata.

Od czego zależy trwałość makijażu permanentnego?

Jak już było wspomniane, trwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników m.in.:

  • metody wykonania makijażu,
  • jakości pigmentów i głębokości ich osadzania,
  • prowadzonego stylu życia,
  • poziomu higieny i odpowiedniej pielęgnacji,
  • rodzaju skóry.

Dopiero gdy zadbamy o każdy z wymienionych aspektów, będziemy mogli cieszyć się z efektów przez długi czas. W tym przypadku to zarówno klient, jak i linergista ma na to ogromny wpływ. Grunt to odpowiednie przygotowanie do pracy, umiejętności i zapewnienie bezpieczeństwa. Co zatem warto zrobić? Przede wszystkim zdobyć odpowiednie kwalifikacje i zapisać się na kursy makijażu permanentnego. Dzięki temu będziesz na bieżąco z nowościami w branży beauty, ale także zyskasz wielu zadowolonych klientów, a efekty pracy będą cieszyć obie strony.