Polki starają się na różne sposoby dbać o swój wygląd. Inwestują w zdrową żywność, karnety na siłownię i specjalistyczne kosmetyki, a coraz częściej poddają się także specjalistycznym procedurom medycyny estetycznej. Wydatki na te ostatnie często okazują się całkiem spore, jednak nie zniechęca to kobiet do korzystania z możliwości oferowanych przez współczesną dermatologię i kosmetologię. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zabiegi te naprawdę działają.

Usuwanie owłosienia

Do najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych należy usuwanie owłosienia, w które kobiety inwestują bardzo chętnie. Obecnie procedura ta wykonywana może być za pomocą tradycyjnego wosku, bądź też specjalnego lasera. W obu przypadkach depilacja daje dobre rezultaty, zapewniając efekt idealnie gładkiej skóry. Owłosienie usunąć można z praktycznie dowolnej części ciała, np. nóg, przedramion, pleców, brzucha, klatki piersiowej, twarzy czy okolic intymnych. Depilacja woskiem jest z reguły tańsza i zależy od rozległości obszaru, który poddaje się zabiegowi. Większą kwotę Polki płacą za depilację laserową – w tym przypadku cenny zaczynają się od około 50 zł wzwyż.

Usuwanie cellulitu

Procedurą niezwykle popularną wśród kobiet jest usuwanie cellulitu. Zabiegi wykonywane w tym zakresie pobudzają tkankę tłuszczową w wybranych partiach ciałach, co ułatwia jej redukowanie. Dużym powodzeniem wśród Polek cieszą się usługi z wykorzystaniem fal radiowych i ultradźwiękowych, które są bardzo pomocne w zwalczaniu cellulitu. Koszt takich zabiegów to około 500 zł. W likwidacji cellulitu stosuje się również lipolizę iniekcyjną, która umożliwia skuteczne usunięcie niepożądanej tkanki tłuszczowej metodą bezoperacyjną. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu specjalnej lecytyny o właściwościach lipolitycznych, która degraduje komórki tłuszczowej i ułatwia jej naturalne wydalanie. Cena lipolizy iniekcyjnej to około 400 zł wzwyż.

Odnowa skóry

Każdy gabinet kosmetyczny oferuje różnorodne zabiegi na skórę. Ich celem może być poprawa jej ogólnego stanu, bądź też eliminacja oznak starzenia. Jedną z popularniejszych procedur jest Dermapen, w której wykorzystuje się zaawansowane technologicznie narzędzie do mikronakłuwania skóry. Urządzenie to wyposażone jest w pulsujące igły, które wytwarzając mikrouszkodzenia stymulują procesy regeneracyjne skóry do produkcji kolagenu. System pulsujących igieł ułatwia wprowadzanie substancji czynnych, które przyspieszają proces odnowy skóry. Odpowiedni dobór głębokości iniekcji pozwala na lepsze kontrolowanie zabiegu, a także dostosowanie go do potrzeb pacjentki. W zależności od wybranej partii ciała, Polki wydają na zabieg Dermapen średnio 300-1100 zł.

Usuwanie blizn i przebarwień

Kobiety starają się dbać o urodę poprzez regularne usuwanie pojawiających się zmarszczek, a także niwelowanie widocznych przebarwień. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w tym zakresie jest mikrodermabrazja, która umożliwia głębokie złuszczanie naskórka metodą mechaniczną. Podczas tej procedury ściera się nie tylko warstwa wierzchnia martwych komórek, ale też wszystkie zanieczyszczenia z głębszych warstw. Mikrodermabrazja stanowi idealne uzupełnienie domowej pielęgnacji, a przy tym pozostaje zabiegiem mało inwazyjnym. Usługę tę oferuje obecnie niemal każdy salon kosmetyczny, a jej cena zależy od partii ciała poddanej procedurze. W przypadku twarzy, mikrodermabrazja kosztuje 100-400 zł.

Makijaż permanentny

Polki coraz częściej decydują się na wykonanie trwałego makijażu. Zabieg ten opiera się na umieszczeniu specjalnego barwnika pod skórą, który utrzymuje się przez kilka lat. Istnieje możliwość wyboru uzyskanego efektu końcowego, w zależności od indywidualnych preferencji. Dobra klinika medycyny estetycznej jest w stanie zarówno wykonać klasyczny makijaż permanentny oczu, jak i dokonać drobnej korekty konturu ust. Ofertę w tym zakresie posiada Anlaya, z której oferty skorzystać można w okolicach miasta Warszawa. Na stronie https://anlaya.pl/ dostępny jest szczegółowy cennik, zawierający dokładne koszty poszczególnych usług.