Do cienkich włosów trzeba mieć sporo cierpliwości. Nie oznacza to jednak, że nie możesz mieć długich włosów. Może nie takich sięgających do pasa, ale już do łopatek — to możliwe przy odpowiedzialnej i przemyślanej pielęgnacji.

Włosy cienkie — czyli jakie?

Cienkie włosy, to nie to samo, co rzadkie włosy. Warto pamiętać o tym rozróżnieniu, ponieważ przekłada się ono na nieco inną pielęgnację. Przy cienkich włosach kluczowe jest ich zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi i wzmocnienie. Włosy cienkie to bowiem takie, których średnica stanowi 30-70 procent grubości zdrowego włosa. Przy takiej różnicy jasne jest, że włosy te są znacznie bardziej łamliwe, podatne na uszkodzenia przy stylizacji czy wrażliwe na niekorzystne warunki pogodowe. Włosy rzadkie z kolei mają mniej mieszków włosowych.

Długie, cienkie włosy — jak je zapuścić?

Długie, cienkie włosy możesz mieć, ale musisz pamiętać o odpowiedniej ich pielęgnacji i zwracaniu uwagi na ich delikatność. Włosów cienkich nie musisz ścinać, ale z pewnością regularne podcinanie końcówek może im bardzo pomóc, wzmocnić je i pobudzić do wzrostu. Warto zapuszczać cienkie włosy z pomocą olejowania. Dobrze dobrane olejki wzmocnią długie włosy. Pomogą także z cienkimi włosami, tworząc wokół kosmyków barierę ochronną wzmacniającą odporność na szkodliwą stylizację czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Posiadaczki cienkich włosów powinny także regularnie sięgać po płukanki, które wygładzą, a jednocześnie wzmocnią włosy. Niezależnie od tego, czy masz gęste włosy, cienki czy grube, koniecznie także zwracaj uwagę na to, jak się odżywiasz. Warzywa, owoce, odpowiednio dobrane suplementy — to wsparcie, które ma ogromny wpływ na mocne, zdrowe i grube włosy. Więcej wskazówek znajdziesz: xn--pikne-wosy-fnb11c.pl/czy-mozna-zapuszczac-cienkie-wlosy/

Czego unikać, kiedy ma się cienkie włosy?

Jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich, o których długość chciałabyś zawalczyć, koniecznie:

  • delikatnie upinaj włosy na noc, dzięki temu zabezpieczysz je przed połamaniem, splątaniem, które sprawi, że będą jeszcze słabsze,
  • zrezygnuj ze zbyt częstej stylizacji — jeśli twoja praca tego nie wymaga, ograniczyć mocną i inwazyjną stylizację, postaw na bardziej naturalne fryzury, które nie wymagają np. intensywnego kontaktu z ciepłym powietrzem, skręcania włosów itd.
  • ogranicz częstotliwość farbowania włosów — to także bardzo wymagający dla włosów zabieg, który wpływa na część kosmyków bardzo destrukcyjnie; spróbuj farbować włosy dwa-trzy razy w roku intensywnie, a oprócz tego stawiaj tylko na delikatne tonowanie.