Jeżeli swoją codzienną standardową pielęgnację ograniczasz do zastosowania żelu pod prysznic i ulubionego balsamu do ciała, nie powinno cię dziwić to, że twoja skóra wciąż nie ma idealnego stanu. Powinnaś jeszcze mocniej się na niej skoncentrować. A twoim najlepszym sprzymierzeńcem w tym działaniu okaże się peeling do ciała. Koniecznie musi pojawić się w twojej łazience. No i pamiętaj o tym, by przynajmniej raz w tygodniu naprawdę go użyć, a nie wyłącznie na niego patrzeć.

Zalety używania peelingu

Odkrywając stopniowo różne zalety systematycznego peelingowania ciała, na pewno bardzo szybko przekonasz się do tego prostego, aczkolwiek niezwykle skutecznego zabiegu. Jego głównym celem jest oczywiście starcie zewnętrznej, wierzchniej warstwy naskórka. Jej do niczego nie potrzebujesz. Z czasem skóra zaczyna się po prostu łuszczyć i musi odpaść, aby się naturalnie zregenerować. Jeżeli jej w tym ani nie przeszkadzasz, ani nie pomagasz, ten proces zachodzi dość wolno, co sprawia, że twoja skóra wydaje się jak gdyby gruba i staje się nieprzyjemna w dotyku. Peeling znakomicie zetrze tę jej wierzchnią warstwę. Przy okazji usunie z ciała liczne zanieczyszczenia, których czasem nie możesz się pozbyć z pomocą zwykłego żelu bądź mydła.

Stosowanie peelingu ciała to także fantastyczny sposób na wygładzenie skóry. To bardzo dobry zabieg dla osób zmagających się z cerą tłustą i trądzikową. – wyjaśnia ekspert z Vves.pl

Peeling w profesjonalnym gabinecie

Jeżeli zdarza ci się od czasu do czasu zajrzeć do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, pewnie zauważyłaś, że kosmetyczki bardzo często poprzedzają różne specjalistyczne zabiegi wykonaniem podstawowego peelingu. Przygotowuje on bowiem skórę do kolejnych kuracji. Sprawia, że związki występujące w odżywczych czy nawilżających preparatach mogą szybciej przez nią przenikać i docierać do jej głębokich warstw.

Peeling w domowych warunkach

Jeżeli masz więc zamiar zastosować jakieś specjalne kosmetyki do ciała (np. balsamy, mleczka, olejki lub kremy), zanim to jeszcze uczynisz, udaj się pod prysznic i zrób sobie chociażby kilkuminutowy peeling. Aby peeling był skuteczny potrzebny nam odpowiedni balsam i szczoteczka soniczna lub urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Radzimy zacząć od zakupu szczoteczki sonicznej ponieważ jest zdecydowanie tańsza i na początek wystarczy. Dobrym wyborem będzie Szczoteczka soniczna InFace firmy Xiomi. Pozwól skórze czerpać to, co najlepsze, z nakładanych na nią preparatów. Peeling do ciała zdecydowanie ci w tym pomoże.

Podsumowanie

Jest jeszcze jedna korzyść wynikająca z regularnego peelingowania ciała – ten zabieg daje po prostu mnóstwo przyjemności. Od czasu do czasu powinnaś zafundować sobie takie domowe spa, by zyskać chwilę czasu dla siebie i się totalnie zregenerować. Na co dzień zapewne stawiasz na szybkie prysznice, by nie marnować swojego czasu. Raz w tygodniu posiedź więc w łazience trochę dłużej i dogłębnie zadbaj o swoją skórę.