Osobom, które obawiają się kontuzji i urazów lub powracają do zdrowia po ich doznaniu dedykowany jest skuteczny suplement diety, jakim jest Collaflex – preparat o doskonałym działaniu na stawy.

Czym jest Collaflex ?

Collaflex to rewelacyjny suplement diety, który dzięki swoim składnikom wspiera regenerację stawów oraz zapewnia większą ich ruchomość. Dostarcza on również substancji, które są potrzebne organizmowi do budowania tkanki chrzęstnej i łącznej. Wspomaga także prawidłowe funkcjonowanie stawów, ich sprawną motorykę oraz odpowiednią elastyczność. Collaflex posiada w swoim składzie Collatrin, zawierający składniki takie jak: kolagen typu II, siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy.

Oprócz Collatrinu w składzie Collaflexu znaleźć można także witaminę C, pomagającą w prawidłowej produkcji kolagenu oraz ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Kto powinien zażywać Collaflex?

Collaflex przeznaczony jest dla osób, pragnących uzupełnić dietę w składniki cenne dla prawidłowego funkcjonowania aparatu ruchu, oraz tych, którym zależy na zmniejszeniu ryzyka kontuzji i urazów, a także osobom powracającym do sprawności.

Preparat jest szczególnie polecany osobom starszym, osobom zagrożonym schorzeniami układu ruchu jak, chociażby kobiety w okresie menopauzy, a także osobom pracującym fizycznie oraz aktywnie uprawiającym sport. Dostarcza on organizmowi kolagen typu II, kwas hialuronowy, siarczan chondroityny i witaminę C.

Collaflex może być z powodzeniem stosowany przez wszystkie osoby, potrzebujące wspomnianych substancji, w celu utrzymania prawidłowej kondycji stawów.

Jak należy stosować Collaflex?

Suplement Collaflex należy stosować zgodnie z zaleceniami. Dorośli powinni przyjmować 1 kapsułkę 2 razy dziennie. Suplement można go stosować przez długi czas, istotne jest jednak, aby zażywany był on regularnie. Najlepiej zacząć stosować go już przy pojawieniu się pierwszych objawów problemów ze stawami. Może być też używany profilaktycznie, szczególnie przez osoby, znajdujące się w grupie ryzyka pojawienia się schorzeń narządu ruchu.

Jakie są rodzaje Collaflexu?

Pośród odmian preparatu Collaflex rozróżniamy wyspecjalizowane preparaty takie jak Collaflex Sport oraz Collaflex Osteum. Suplement diety Collaflex Sport wykorzystuje w swoim składzie aż dwa typy kolagenu. Kolagen typu I jest głównym składnikiem budowy więzadeł i ścięgien. Kolagen typu II to substancja, którą możemy znaleźć w macierzy międzykomórkowej chrząstki. Preparat Collaflex Sport dedykowany jest osobom, które dbają o utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstki i kości. Zalecany jest on szczególnie osobom starszym i aktywnie uprawniającym sport.

Inną odmianą Collaflexu jest Collaflex Osteum, który dostarcza organizmowi kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, witaminy C, D3 oraz K2. Collaflex Osteum powinny zażywać osoby, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej kondycji chrząstki i zdrowych kości.