Dieta pudełkowa jest hitem ostatnich lat wśród usług oferowanych przez firmy cateringowe, w tym m.in. w Łodzi. Rynek cateringów dietetycznych stale się powiększa, ze względu na ogromne zainteresowanie klientów i chęć spełniania wszystkich ich upodobań oraz wymogów. Na czym dokładniej polega dieta pudełkowa z dostawą? Po jakie diety klienci sięgają najchętniej? Dlaczego warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa – na czym właściwe to polega? 

Dieta pudełkowa to rodzaj cateringu dietetycznego, składającego się zazwyczaj z 5 posiłków dziennie, tj. śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku, kolacji. Jedzenie pudełkowe należy spożywać regularnie, w trzygodzinnych odstępach. Wszystkie dania, zapakowane w wygodne, podpisane pudełka (aby klient wiedział, który posiłek jest śniadaniem, a który np. kolacją), są dostarczane przez firmę transportową. Dostawa odbywa się zazwyczaj w godzinach porannych, na adres wskazany przez zamawiającego. Catering pudełkowy Łódź to dania zdrowe i starannie przygotowane, pod okiem dietetyka. Po dietę pudełkową najchętniej sięgają osoby, które nie mają czasu/zdolności do gotowania, chcą schudnąć lub zbudować masę mięśniową, jak i ci, którym po prostu zależy na zdrowym odżywianiu. 

Po jakie plany żywieniowe cateringu dietetycznego z dostawą w Łodzi najchętniej sięgają klienci? 

Najczęściej wybieranymi dietami pudełkowymi z dostawą są:

 • Dieta Diabetic – dla cukrzyków.
 • Dieta Fit Kid – dla dzieci.
 • Dieta Gluten&Lactose Free – bez glutenu i bez laktozy .
 • Dieta Light – odpowiednio zbilansowana, odchudzająca. Składa się z 3 lub 5 posiłków. Istnieje możliwość wyboru kaloryczności – od 1200 kcal do 2500 kcal.
 • Dieta Low Carb – niskowęglowodanowa.
 • Dieta Super Sport dla aktywnych. Złożona z 6 pełnowartościowych posiłków, w tym 2 dań obiadowych.
 • Dieta Vegan – wegańska, z wykluczeniem produktów pochodzących od zwierząt.
 • Dieta Veggie – wegetariańska.
 • Dieta Veggie Fish – wegetariańska z uwzględnieniem ryb. 

Jakie korzyści przynosi korzystanie z cateringu dietetycznego? 

Do największych zalet diety pudełkowej w Łodzi należą:

 1. Opieka dietetyka, który dba o jakość dań, ich skład i różnorodność. Dzięki niemu oferta cateringu dietetycznego z dostawą jest indywidualnie dobierana do klienta, według jego preferencji oraz zapotrzebowania. Wszystkie posiłki będą bogate w niezbędne składniki odżywcze i witaminy oraz minerały. 
 2. Oszczędność czasu. Klient nie musi wymyślać dań na kolejne dni, robić zakupów ani gotować, czy później zmywać naczyń. 
 3. Regularność spożywania posiłków, które codziennie rano zamawiający dostaje na wcześniej podany adres. Paczka składa się z 5 potraw, o odpowiedniej wielkości. Należy je jeść co 3 godziny. 
 4. Wygoda, która jest niewątpliwie jedną z największych korzyści. Klient nie musi samodzielnie gotować, a jedynie zjeść 5 posiłków dziennie, przyrządzonych przez doświadczonych kucharzy. 
 5. Zdrowe i smaczne posiłki. 
 6. Znakomite rozwiązanie dla zapracowanych osób, którzy nie mają dużo czasu na przygotowywanie sobie posiłków na cały dzień. Ani też zadbania o jakość dań i ich pełnowartościowość.