Baleyage to efektowny sposób na atrakcyjnie wyglądające włosy, nadanie im świeżości i objętości oraz ciekawą odmianę stylistyczną. Czy jednak jest bezpieczny dla włosów? Sprawdźmy czym jest baleyage i jak go wykonać, żeby nie niszczył włosów!

Tonowanie włosów metodą balayage

W odróżnieniu od tradycyjnych pasemek, baleyage wykonuje się kilkoma odcieniami tego samego koloru. Ta metoda rozjaśniania włosów swój początek datuje na lata 70te. Najpierw była to delikatna koloryzacja z efektem włosów muśniętych słońcem, czyli rozświetleniem tylko niektórych partii. Stopniowo jednak baleyage przybierał coraz śmielsze i większe formy, jeśli chodzi o rozmiar czy kolorystykę, stając się modnym w niektórych sezonach. Obecnie można zaobserwować trend powrotu do subtelnego tonowania bliższego jego początkom.

Co zrobić żeby baleyage był bezpieczny dla włosów

Żeby baleyage nie niszczył włosów, najlepiej nie wykonywać go samemu w domu, tylko wybrać sprawdzony i profesjonalny salon fryzjerski. Niezwykle wygodna jest rezerwacja online fryzjera w wybranych salonach i miastach, o czym więcej można przeczytać tutaj https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.

Wybór dobrego salonu daje większą pewność tego, że tonowanie włosów będzie bezpieczne dla ich struktury, ale też skuteczne. Taki salon wykorzystuje profesjonalne kosmetyki do farbowania, a fachowcy znają właściwe metody i techniki koloryzacji oraz nakładania farb. Efekt nie może wyglądać jednolicie, istotne jest też utrzymanie bazowego koloru włosów, tak aby całość wyglądała jak najbardziej naturalnie. Ta metoda najlepiej sprawdzi się, i jest najmniej obciążająca, przy włosach jasnych i stonowanych. Baleyage dobrze wykonywać do 3 razy w roku, ważna jest też późniejsza pielęgnacja, czyli dobre kosmetyki do włosów farbowanych.

Fryzjer – rezerwacja online

Rezerwacji wizyty u fryzjera można dokonać przy użyciu wygodnej aplikacji, w salonie dostępne są też kosmetyki do włosów https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. To szybki i komfortowy aby uzyskać piękny baleyage w najbezpieczniejszy w możliwych sposób, czyli wykonany przez profesjonalistów!