Kiedy uzyskujemy dostęp do aplikacji, dane pobrane na podstawie naszego żądania pochodzą z bazy danych. SQL służy do tworzenia serwerów i zarządzania nimi. Dzięki znajomości języka programowania SQL można łatwo poruszać się po ogromnych ilościach danych i zrozumieć, jak pobierać dane z aplikacji internetowej. Język SQL działa w relacji klient-serwer co oznacza, że na komputerze programisty piszemy kwerendy lub zapytania, ale ich wykonanie odbywa się już na serwerze. Dzięki temu duże zasoby danych mogą być łatwo wykonane po stronie serwera, ale sam wynik, który jest lekki i czytelny pokazać na komputerze klienta.

Ponieważ wiemy, że SQL może zarządzać ogromnymi ilościami danych, dzięki SQL możemy uzyskać dostęp do danych w naprawdę szybki sposób. Zawsze, gdy użytkownik chce uzyskać dostęp do danych, może łatwo uzyskać dostęp do danych w ciągu kilku sekund. Wynika to z faktu, że dane są przechowywane w zorganizowany sposób za pomocą języka SQL. Dzięki tak szybkiemu dostępowi do danych firma może działać z większą wydajnością.

Aby poznać metody pisania wydajnych zapytań odwiedź nasze szkolenie SQL i dowiedz się jakich praktycznych umiejętności możesz się nauczyć. Szkolenia SQL prowadzimy w formie online na żywo z trenerem lub stacjonarnie w siedzibie firmy lub w dedykowanej sali w ośrodku szkoleniowym. Nasze szkolenia prowadzimy w największych miastach takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Prowadzimy szkolenia również w mniejszych miastach takich jak Bydgoszcz czy Toruń.

Ponieważ SQL jest używany do przeglądania, zarządzania i uzyskiwania dostępu do tych danych, dobrze nadaje się do manipulacji danymi. Daje użytkownikom łatwiejszy czas na testowanie i manipulowanie danymi. Ponadto dane przechowywane w SQL są dynamiczne. Możesz więc przejść do przodu i manipulować danymi w dowolnym momencie. Oprócz tego SQL jest podstawą wielu narzędzi do wizualizacji danych, takich jak Tableau i Google Data Studio, więc kiedy nauczysz się SQL, pomoże ci lepiej zrozumieć, co się dzieje, gdy tworzysz raport w dowolnym narzędziu do wizualizacji danych. Na przykład, jeśli masz jakieś informacje w bazie danych SQL i próbujesz połączyć bazę danych z dowolnym narzędziem do wizualizacji danych. Następnie zobaczysz dwie opcje: Połącz jako tabelę i Zastosuj niestandardowe zapytanie. Tutaj, jeśli zdecydujesz się zastosować niestandardowe zapytanie, możesz przejść dalej i przekształcić dane zgodnie z własnymi wymaganiami.

Często zdarza się, że chcemy łączyć dane z wielu źródeł, ale może to być czasochłonne zadanie. Używając SQL, bardzo łatwo jest łączyć dane z wielu źródeł. Odbywa się to za pomocą operacji UNION, w których należy wymienić pola lub bazy danych, które należy połączyć.