Każdego dnia stajemy przed wyzwaniem i obowiązkiem dbania o własne zdrowie. Jednym z czynników, pozwalających spełniać to zadanie, jest spożywanie pokarmów bogatych w substancje odżywcze i witaminy. W związku z tym, warto zastanowić się nad wprowadzeniem do diety bardzo zdrowego awokado.

Co zawiera w sobie awokado?

Ten zielony z zewnątrz owoc, posiada wiele właściwości odżywczych i leczniczych. Zawiera w sobie witaminy A, B, C, E i K, dlatego świetnie sprawdza się choćby w okresie jesienno-zimowym, kiedy witaminy odgrywają szczególną rolę. Ze składników odżywczych, znajdziemy w nim miedź, potas, żelazo, magnez oraz fosfor. Awokado ponadto jest dobrym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika. Ze względu na swe bogate właściwości, często zaczyna być stosowane w diecie dla niemowląt,.

Awokado nie tylko dla utrzymania odporności

Nagromadzenie witamin i substancji odżywczych, czyni awokado jednym z najzdrowszych owoców świata. Jednak właściwości awokado są dużo szersze. Regularne jego jedzenie, pomaga przy profilaktyce zapobiegania chorobom układu krążenia. Obniża poziom złego cholesterolu, a zwiększa poziom tego dobrego. Poprawia pracę serca, zapobiega miażdżycy i cukrzycy. Polecane jest także kobietom w ciąży, gdyż zawiera potrzebny kwas foliowy. Sprawdza się nawet w walce z ostrą białaczką szpikową, ponieważ zawiera lipid, pomagający ją leczyć. Dzięki temu, że awokado wzmacnia i pomaga odbudować organizm, zalecane jest osobom walczącym także z innymi nowotworami.

To co człowiekowi nie zawsze czworonogowi

Znając wszystkie zalety jedzenia awokado, prawdopodobnie część z nas chciałaby podzielić się tym dobrem ze swoim pupilem. Jednakże jedzenie tego owocu nie jest wskazane w dużych ilościach kotom i psom, gdyż powoduje u nich biegunkę. Natomiast u innych zwierząt, zjedzenie nawet najmniejszej ilości awokado, może skończyć się bardzo źle, ponieważ zawiera ono toksynę o nazwie persin, która podrażnia układ pokarmowy. Do grupy ryzyka należą zwierzęta roślinożerne.

Części z nas, przeszkodą do wprowadzenia awokado do swojej diety, jest jego smak. Jeśli Ci on nie pasuje, a chciałbyś korzystać z bogatych składników awokado, wypróbuj sprawdzone przepisy, które pozwolą Ci przezwyciężyć niechęć i pokażą, że awokado może być bardzo smacznym owocem.