Rozstępy są konsekwencją nagłej i gwałtownej zmiany wagi, utraty lub przyrostu. Zwykle pojawiają się na pośladkach, nogach, piersiach i brzuchu. Skóra gwałtownie rozciągając się, pęka, co powoduje powstawanie czerwonych linii, które z czasem, kiedy zmienią się w blizny – stają się białawe. Często rozstępy dotykają kobiet w ciąży z oczywistych powodów, ale nie tylko przyszłe matki cierpią na ten problem estetyczny. Wiele kobiet, a także niektórzy mężczyźni mają rozstępy z różnych powodów. Rozstępy to jeden z najczęstszych i najtrudniejszych do zwalczenia problemów kosmetycznych. Dlatego lepiej jest ich uniknąć, stosując pielęgnację profilaktyczną. Istnieje wiele kosmetyków na rozstępy. Mogą to być żele i balsamy, które wchłaniają się szybciej, lub kremy i olejki, które wchłaniają się dłużej i mogą służyć do masażu. Najczęściej używanym kosmetykiem są kremy na rozstępy.

Najlepsze kremy na rozstępy

Skuteczność kremu na rozstępy uzależniona jest od regularnego stosowania. Codzienną pielęgnacją i nawilżenie to jedyny sposób, który pomoże zmniejszyć widoczność rozstępów, a w wielu przypadkach wyeliminować je całkowicie lub też zapobiec ich pojawieniu się.

Kremy na rozstępy, dzięki odpowiednio skomponowanym składnikom poprawią elastyczność skóry i zapobiegną powstawaniu rozstępów. Pomogą również zmniejszyć widoczność istniejących już rozstępów. Wśród składników kremów na rozstępy znajdziesz substancje o właściwościach leczniczych i przeciwutleniających, naturalne olejki, witaminę E, wspomagającą gojenie i regenerację skóry oraz składniki natłuszczające jak np. masło Shorea, którego właściwości dodadzą Twojej skórze elastyczności. Kremy na rozstępy są proste w codziennym użyciu i zaleca się stosowanie ich przynajmniej raz dziennie po kąpieli, chociaż idealnym rozwiązaniem byłoby aplikowanie kremu dwa razy dziennie.

Masaż na rozstępy

Oprócz systematycznego nakładania kosmetyków na rozstępy ważny jest również sposób aplikacji. Codzienny masaż obszarów narażonych na powstanie rozstępów lub miejsc, gdzie rozstępy się już pojawiły w połączeniu z dobrymi kosmetykami, piciem dużej ilości wody i zdrową dietą może pomóc Ci zachować piękne i jędrne ciało bez nieestetycznych prążków. Pamiętaj więc o wdrożeniu do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych masażu brzucha, piersi oraz ud i bioder. Delikatny masaż poprawi krążenie krwi w masowanych partiach ciała oraz pozwoli na lepsze wchłonięcie kosmetyku, którym wykonujesz masaż.

Najlepszym sposobem na rozstępy jest profilaktyka, systematyczność oraz dobre kosmetyki, które razem z Twoim zaangażowaniem pomogą Ci cieszyć się piękną i estetycznie wyglądającą skórą bez obaw o rozstępy.