Tajemnica korespondencji to rzecz święta! Nikomu nie wolno naruszać Twojego prawa do prywatności. Jednocześnie, mieszkając w kamienicy, domu wielorodzinnym czy w bloku, trudno byłoby na każdych drzwiach zamieścić osobną skrzynkę. To z pewnością dodałoby sporo pracy listonoszom i kurierom. Dlatego warto postawić na skrzynki na listy lokatorskie.

Czym są skrzynki pocztowe lokatorskie?

Skrzynki lokatorskie to miejsce, w którym listonosz lub kurier mogą zostawić korespondencję do każdego z mieszkań, znajdujących się w danym budynku. Są to najczęściej duże skrzynki z odpowiednią liczbą mniejszych skrytek, które są ponumerowane. Dzięki temu korespondencja zawsze trafia do swojego adresata.

Skrzynki na listy wielorodzinne najlepiej jest zamontować wewnątrz budynku. Jeszcze kilka lat temu, dostarczenie korespondencji wiązało się z tym, że listonosz lub kurier, musieli znaleźć osobę, która otworzy im drzwi. W trosce o bezpieczeństwo, aby do wewnątrz budynku nie dostawały się osoby postronne, wiele wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych decyduje się jednak na przeniesienie skrzynek lokatorskich na listy np. do wiatrołapu, który znajduje się przed domofonem. Dzięki temu każdy ma do nich dostęp: zarówno listonosz, jak i osoba, roznosząca ulotki. Otworzyć je może jednak tylko właściciel.

Duże i małe skrzynki lokatorskie na listy

Lokatorskie skrzynki na listy dostępne są w wielu wariantach. Twoja wspólnota nie musi liczyć dziesiątek mieszkań, aby móc zakupić taki przedmiot. W sprzedaży często można znaleźć skrzynki lokatorskie na listy, które liczą od 3 do nawet 12 skrytek. Każdy z modeli najczęściej zaprojektowany jest tak, że skrzynki można zestawiać ze sobą modułowo, dostosowując liczbę skrytek do liczby mieszkań.

Możesz więc zakupić skrzynkę dla niewielkiego domu, w którym mieszka zaledwie kilka rodzin, jak i dla całego wieżowca.

Wygodny i bezpieczny montaż

Skrzynka pocztowa lokatorska ma zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo i tajność korespondencji. Dlatego skrytki można otworzyć jedynie za pomocą załączonych kluczyków. Do każdej ze skrytek pasuje inny, dzięki czemu lokatorzy nie otworzą przez pomyłkę skrzynki sąsiada. Wrzut poczty odbywa się przez specjalne, uchylane okienko, które uniemożliwia jednocześnie wyjęcie korespondencji ze środka, bez otwierania skrytki.

Każda skrzynka na listy lokatorka wykonana jest z solidnej stali, bardzo często – nierdzewnej. Dzięki temu nie tylko trudno jest je uszkodzić, ale i opierają się korozji.

Posiadają stalowe ramy lub słupki. Część z nich można wmurować w ścianę budynku, dzięki czemu jeszcze bardziej chroni się zawartość. Na rynku dostępne są jednak również takie, które wystarczy przytwierdzić do betonowego podłoża, a słupki posiadają nowoczesny i ponadczasowy design.