Zima jest wyjątkowo ciężkim okresem dla naszej skóry. Czeka ją wtedy wiele wyzwań – od zmian temperatur, przez wilgoć i opady, aż po promieniowanie UV, które zagraża naszej skórze przez cały rok. Żeby skóra możliwie jak najlepiej zniosła zimowe trudy, należy ją dobrze przygotować na ten okres.

Jeśli chcesz prawidłowo pielęgnować skórę w tym okresie, sięgnij po naturalne i skuteczne kosmetyki od Phenomé.

Odpowiednie nawilżanie

Odpowiednie nawilżanie sprawia, że skóra nie jest sucha, spękana i łuszcząca się. Zapobiegnie też nieprzyjemnemu uczuciu ściągnięcia. Wśród kosmetyków nawilżających do ciała i twarzy znajdziemy preparaty w najróżniejszych formułach – pianek, kremów, delikatnych emulsji, balsamów, maseł i serum. Na zimę starajmy się więc wybierać o wiele bardziej treściwe i gęste produkty. Zwróćmy również uwagę na zawartość w kosmetykach nawilżających takich składników jak:

– gliceryna,

– mocznik,

– kwas hialuronowy,

– aloes,

– miód,

– D-pantenol.

Są one silnie higroskopijne, zapobiegają wysychaniu kosmetyku i wiążą wodę w skórze. Nazywamy je humektantami. Żeby w pełni wykorzystać ich potencjał, stosujmy je wraz z emolientami.

Ochrona skóry w zimie

Chronić skórę w zimie pomogą wspomniane już emolienty. Zapobiegają one odparowywaniu wody z naskórka i tworzą warstwę okluzyjną na powierzchni skóry. Ich obecność w kosmetyku wskazuje na to, że będzie on delikatnie natłuszczał skórę i łagodził podrażnienia. Kosmetyk emolientowy nałożony na skórę sprawi, że ściągnięcie lub nieprzyjemne odczucie na skórze zostanie natychmiast zniwelowane. Do emolientów zaliczamy wszystkie oleje naturalne. Jeśli zatem zależy nam na kosmetyku o takim profilu działania, szukajmy tych, które w składzie mają masło shea, oliwę z oliwek, olej lniany, masło mango, masło kakaowe czy lanolinę. Żeby odpowiednio chronić swoją skórę w zimie, warto zwrócić uwagę na naturalne żele do ciała, które pozwolą chronić ją także w trakcie mycia. Dzięki temu, że nie zawierają silnych substancji myjących i są wzbogacane odżywczymi olejkami, nie będą dopuszczały do zaburzania równowagi bariery hydrolipidowej.

Naturalny krem do rąk

Naturalny krem do rąk wymaga nieco więcej uwagi ze względu na to, że to właśnie dłonie są jednymi z najbardziej narażonych miejsc na podrażnienia w zimie. Dłonie należy kremować na około kilkanaście minut przed każdym wyjściem z domu. Żeby dodatkowo im nie szkodzić warto myć je delikatnymi mydłami lub płynami przeznaczonymi do rąk. Nie wolno także zapominać o noszeniu ciepłych rękawiczek.

Naturalne kremy do rąk od Unique Cosmetics

Marka Unique Cosmetics ma bardzo szeroki wybór kosmetyków, w tym również naturalnych kremów do rąk. W jej asortymencie można znaleźć kremy i balsamy, które zapobiegną zniszczeniom skóry dłoni, szybko się wchłoną i nie będą zostawiać plam. Kosmetyki od Unique Cosmetics można stosować niezależnie od typu i stanu skóry. Są wyjątkowo delikatne, wegańskie i posiadają naturalne składniki. W składach nie zawierają glikolu polietylowego, ani olejów mineralnych. Wybierając kosmetyki tej marki, można mieć pewność, że kupuje się w sprawdzonym, dbającym o środowisko źródle.