Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim słoneczna aura. Odpowiednio dobrana ochrona przed słońcem to bardzo ważna kwestia, o której nie można zapominać. Przed rozpoczęciem snucia planów o wakacyjnych podróżach, należy stworzyć swój niezbędnik z kosmetykami do opalania. Wcześniej warto jednak wiedzieć, jakie kosmetyki wybrać. Krem do opalania, pianka, a może olejek? Czym się kierować przy wyborze? Kwestie te zostaną omówione w niniejszym artykule.

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Kosmetyki do opalania mają jedno zasadnicze działanie – chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych za sprawą filtru UVA i UVB, jaki zawierają. Stosowanie takich kosmetyków jest bardzo ważne, aby uchronić swoją skórę przed poparzeniami i starzeniem się skóry. Pomagają również chronić skórę przed powstawaniem przebarwień po słonecznych. Najczęściej zawierają one filtry słoneczne od 10 SPF do 50 SPF. Krem z filtrem 10, będzie zapewniał niską ochronę, a ten posiadający filtr 50 – najwyższą możliwą ochronę przed słońcem. Przygotowując swój wakacyjny zestaw kosmetyków do opalania, warto wybrać konkretne produkty. Jak wspomniano wcześniej, dostępnych jest kilka form takich kosmetyków. Wybrać można m.in. kremy do opalania. Jest to klasyczna wersja w postaci kremu, który należy równomiernie nałożyć na skórę przed opalaniem. Kremy do opalania, dostępne są także w wariantach, które szybko się wchłaniają i są wodoodporne. Wśród kosmetyków do opalania, wybrać można także olejki do opalania. Korzysta z nich wiele osób, ponieważ szybko się aplikują i zostawiają na skórze piękny połysk i nabłyszczenie. Taki efekt może się jednak niektórym nie podobać, dlatego dostępne są również olejki do opalania w formie suchej, czyli takie, które nie zostawiają na skórze śliskiej warstwy. Warto również wspomnieć o produktach, które pomogą nawilżyć i ukoić skórę po kąpielach słonecznych. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po balsam po opalaniu. Kosmetyk taki najczęściej zapewnia skórze intensywne nawilżenie i ukojenie, często zawiera on substancje, takie jak:

  • pantenol,
  • alantoinę,
  • aloes,
  • witaminy A, C, E.

Substancje te działają łagodząco i regenerująco. Taki balsam po opalaniu sprawdzi się świetnie w przypadku poparzeń skóry po nadmiernej ekspozycji na słońce, ale też jako forma ratunku dla skóry, która może być nieco przesuszona i podrażniona po wakacjach. Poszukując kosmetyków do opalania i po opalaniu, warto zajrzeć tutaj https://www.e-medest.pl/opalanie-i-po-opalaniu.html.

Sucha skóra – jak ją optymalnie nawilżyć?

Ważne jest również przygotowanie do lata skóry suchej i atopowej. W tym celu należy sięgnąć po kosmetyki do pielęgnacji skóry suchej i atopowej. Ich działanie opiera się głównie na intensywnym nawilżaniu i natłuszczaniu skóry. Pomagają uporać się ze swędzeniem skóry, łagodzą ją i wyciszają. Przeważnie w swoim składzie posiadają one emolienty, które łagodzą zapalenia, oraz pomagają w odbudowie warstwy ochronnej naskórka. Zapobiegają także przedwczesnemu starzeniu się skóry. Prawidłowa pielęgnacja takiej wymagającej skóry jest bardzo ważna szczególnie latem, kiedy narażona jest na dodatkowe przesuszanie. Po kosmetyki takie mogą sięgnąć również osoby, których stan skóry po wakacjach uległ znacznemu pogorszeniu, zrobiła się ona sucha i przewrażliwiona. Aby znaleźć kosmetyki do skóry suchej i atopowej, warto odwiedzić tę stronę https://www.e-medest.pl/skora-sucha-i-atopowa.html.

Warto pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry latem i zabezpieczaniu jej przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.