Labioplastyka to zabieg zmniejszenia lub zmiany kształtu warg sromowych. Coraz więcej kobiet decyduje się na jego wykonanie nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych, Na czym polega labioplastyka? Gdzie wykonuje się taki zabieg?

W dzisiejszych czasach medycyna jest rozwinięta tak bardzo, że pozwala nam na niwelacje wielu problemów zdrowotnych, a także estetycznych. Dzięki temu możemy wykonywać zabiegi, jakie jeszcze kilka, czy kilkadziesiąt lat temu byłyby nie do pomyślenia. Coraz częściej i chętniej korzystamy z tych możliwości, gdyż pozwalają nam pozbyć się wielu dolegliwości, czy kompleksów, w zależności od danej dziedziny medycyny. Jedną z dziedzin, która niezwykle rozwinęła się w ostatnim czasie, jest ginekologia estetyczna oferująca nam takie zabiegi, jak między innymi labioplastyka, czyli korekta warg sromowych. Kobiety borykające się z problemem nierównych bądź też przerośniętych warg sromowych, w końcu mogą znów odzyskać komfort. Dowiedzmy się, jak przebiega taki zabieg.

Labioplastyka — dla kogo?

Labioplastyka, czyli korekta kształtu i rozmiary warg sromowych mniejszych lub większych to zabieg wchodzący w zakres ginekologii estetycznej. Wskazaniem do jego wykonania jest przerost warg. Przypadłość ta dotyka wiele kobiet i może powodować bardzo duży dyskomfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Zbyt duże lub pozbawione elastyczności wargi sromowe, mogą być wadą wrodzoną lub też nabytą. Problem bardzo często pojawia się na przykład po porodzie naturalnym. Może on przysparzać dyskomfort i ból na przykład przy chodzeniu, czy uprawianiu sportu. Taka anatomia sromu często uniemożliwia też czerpanie satysfakcji z życia seksualnego.

Labioplastyka — gdzie wykonać zabieg?

Zabieg, jakim jest labioplastyka laserowa przeprowadzać może jedynie wykwalifikowany specjalista. Dlatego też w celu wykonania korekty sromu, należy korzystać jedynie z usług profesjonalnych klinik ginekologicznych. Jeśli interesuje nas zabieg, jakim jest labioplastyka Warszawa, jest miastem, w którym znajdziemy jedną z najlepszych klinik wykonujących plastykę warg sromowych. Warto wejść na jej stronę https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/, by sprawdzić dostępną ofertę i dowiedzieć się więcej na temat zabiegu.

Labioplastyka laserowa

Jeszcze do niedawna, labioplastyka przeprowadzana była jedynie chirurgicznie. Obecnie jednak, dzięki zaawansowanym technologiom możliwe jest wykonanie zabiegu przy pomocy lasera. Labioplastyka laserowa jest bardzo bezpieczna i niemal wcale nie powoduje powikłań. Co więcej, wiązka światła umożliwia wyrównanie warg sromowych bez krwawienia. Tym samym gojenie oraz okres rekonwalescencji jest znacznie mniej kłopotliwy.