Dermokosmetyki oraz kosmetyki naturalne ostatnio cieszą się coraz większą popularnością. Goszczą na stałe w kosmetyczkach dużej liczby kobiet. Nazwa produktu pochodzi od połączenia ze sobą dwóch pojęć : kosmetyków i farmaceutyków. Są to kosmetyki dermatologiczne przeznaczone w szczególności dla osób z problemami skórnymi. Dermokosmetyk to produkt hipoalergiczny, czyli taki, który nie powinien wywoływać żadnych podrażnień ani uczuleń. Skład tego rodzaju produktów jest dużo lepszy niż drogeryjnych. Posiadają one mniej konserwantów, co ma bardzo korzystny wpływa na naszą cerę. Mają też większe stężenie składników aktywnych niż zwykłe sklepowe produkty pielęgnacyjne.

Wiodąca marka na rynku światowym

Nie sposób wypuścić nową markę na rynek, tylko sprawić by klienci sięgali po nią regularnie. Jest to możliwe tylko wtedy jeżeli produkty są dobrej jakości oraz widzimy efekty z ich stosowania. Bo najważniejsze to skuteczność w walce z problemami skórnymi i zadowolenie konsumenta. Pracuje się na to latami, przeprowadzając szeregi badań i ciągle ulepszając receptury. Taką wiodącą marką na rynku światowym jest dermaquest. Na rynku dostępna jest już od przeszło 20 lat. Kosmetyki dermaquest są znane i chętnie stosowane na całym świecie. Swoją popularność zawdzięczają cennym składom oraz skuteczności w walce z niedoskonałościami skóry. Siedziba firmy znajduje się w USA, a dokładnie w Północnej Kalifornii i to właśnie stamtąd wysyłane są wszystkie produkty. Kosmetyki tej marki:
• Posiadają dokładnie wyselekcjonowane składniki aktywne
• Swoją skuteczność potwierdzają licznymi badaniami
• Maja bardzo duże stężenie składników aktywnych
• Nie zawierają parabenów i substancji zapachowych
• Dzięki nowej technologii docierają do najgłębszych warstw skóry
• Posiadają działanie regeneracyjne i przeciwzapalne
• Działają jednocześnie na kilka problemów skórnych

Czynnik wzrostu przełom w kosmetyce

Ostatnio coraz więcej mówi się o korzyściach wynikających ze stosowania kosmetyków z czynnikiem wzrostu. Czynniki wzrostu to nic innego jak występujące w naszej skórze białka. Odpowiadają one za stymulację wzrostu komórki oraz jej podział. Kosmetyki z czynnikami wzrostu wykazują działanie:
• Stymulujące odnowę komórkową
• Wzmagające syntezę kolagenu
• redukujące zmarszczki
• wspomagające walkę z bliznami, przebarwieniami oraz rozstępami
Czynniki wzrostu bardzo korzystnie wpływają na kondycje i stan naszej skóry. Dlatego coraz więcej osób po nie sięga. Najmocniejsze właściwości posiada serum z czynnikami wzrostu. Serum działa zdecydowanie mocniej niż krem. Zawdzięcza to dużym stężeniom składników aktywnych oraz swojej lekkiej formule. Odpowiednio dobrane serum działa niczym cudowny lek. Daje szybkie i zauważalne gołym okiem efekty. Serum nie powinno stosować się cały czas. Warto robić sobie od niego trochę przerwy, aby nie przyzwyczajać skóry do tak mocnego i ciągłego działania kosmetyku. Odpowiednio dobrany kosmetyk będzie szybko się wchłaniał i nie pozostawiał tłustego filmu na powierzchni naskórka.

Jak prawidłowo stosować serum

Serum to dodatek do codziennej pielęgnacji skóry. Można je stosować dwa razy dziennie: rano i wieczorem lub tylko wieczorem. Wszystko zależy od stanu i potrzeb naszej skóry. Zaraz po oczyszczeniu twarzy i tonizacji nakładamy serum. Następnie dopiero na nie warstwę kremu. Jednak pamiętajmy o odstępie w aplikacji kosmetyków. Krem nakładamy po około 10 minutach po nałożeniu serum, gdy już się całkowicie wchłonie.